Podsumowanie sezonu: obrońcy

Czas na kolejny cykl statystyczny podsumowujący występy zawodników Rakowa Częstochowa w sezonie 2021/2022. Tym razem przyjrzeliśmy się naszym obrońcom.

Tomáš Petrášek - Czeski obrońca jesienią wrócił do gry po długiej przerwie spowodowanej rehabilitacją po kontuzji kolana i był ważnym ogniwem Czerwono-Niebieskich. "Peti" w minionym sezonie zanotował łącznie 31 występów, zdobywając 2 bramki. Dobrą dyspozycję 30-latka docenił również trener reprezentacji Czech, który w ostatnich miesiącach dwukrotnie powołał go do narodowej kadry. 

 

Milan Rundić - Serb na Limanowskiego 83 trafił w czerwcu 2021 roku. Swój debiut w czerwono-niebieskich barwach zanotował w spotkaniu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa, w którym celną próbą zakończył konkurs rzutów karnych, dający nam zwycięstwo. 30-latek w sezonie 2021/2022 zaliczył 25 występów i strzelił także jednego gola w starciu z Wartą Poznań. 

 

Dominik Wydra - Austriak polskiego pochodzenia do Czerwono-Niebieskich dołączył przed sezonem 2021/2022. 28-latek w naszej drużynie zadebiutował w sierpniu przeciwko Jagiellonii Białystok. Niestety, ze względu na problemy zdrowotne nie mógł liczyć na regularną grę, a w koszulce Rakowa zanotował łącznie 4 występy.

 

Andrzej Niewulis - Kapitan w minionej kampanii spędził na boisku 2649 minut. Na taki wynik złożyło się 30 występów, z czego 29 w wyjściowym składzie. W sierpniu w spotkaniu z KAA Gent "Niewul" rozegrał 100 mecz w barwach Rakowa. Niestety w drugiej części sezonu pech nie oszczędzał 33-latka, który przez kontuzję był wykluczony z kilku meczów. Niewulis w sezonie 2021/2022 czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a w październiku podpisał nową umowę z Rakowem do 30 czerwca 2024 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata. 

  

Oskar Krzyżak - "Krzyżu" rundę jesienną spędził na wypożyczeniu na zapleczu Ekstraklasy w Skrze Częstochowa, gdzie rozegrał 18 meczów. Wiosną nasz wychowanek wrócił na Limanowskiego, a 16 kwietnia zaliczył debiut w czerwono-niebieskich barwach przeciwko Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Łącznie 20-latek zanotował 3 występy.

 

Zoran Arsenić - Chorwat ma za sobą bardzo udany sezon, w którym był jednym z liderów naszego bloku defensywnego. 27-latek zanotował w tym sezonie 32 występy, z czego 29 od pierwszego gwizdka. Wynik naszego obrońcy byłby jeszcze większy gdyby nie pechowe złamanie ręki w starciu z KAA Gent i kilkutygodniowa przerwa w grze. "Zori" w minionej kampanii zdobył także jedną bramkę, zamykając wynik spotkania z Jagiellonią Białystok. 

 

Bogdan Racovițan - 21-latek dołączył do Rakowa przed rundą wiosenną. Swój debiut zanotował w zwycięskim meczu z Wisłą Kraków. Następnie pojawił się w podstawowym składzie w meczach z Radomiakiem Radom oraz Górnikiem Zabrze. Niestety w tym drugim meczu doznał poważnej kontuzji barku, która wyłączyła go z gry do końca sezonu.