Podsumowanie sezonu: obrońcy

Kontynuujemy cykl statystycznych podsumowań występów zawodników Rakowa w minionym sezonie. Tym razem wzięliśmy pod lupę obrońców.

Daniel Mikołajewski:

21-letni obrońca rozegrał w minionym sezonie 6 meczów, w tym 3 w PKO Ekstraklasie i 3 w Pucharze Polski. W sumie spędził na boisku 412 minut.

 

Oskar Krzyżak:

W grudniu ubiegłego roku 19-latek został włączony do kadry pierwszego zespołu, a zimą odszedł na wypożyczenie do drugoligowej Bytovii Bytów. Dotychczas rozegrał w jej barwach 17 meczów - wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Zdobył też 2 gole.

 

Andrzej Niewulis:

Na przestrzeni sezonu "Niewul" był podstawowym środkowym obrońcą Czerwono-Niebieskich. Rozegrał łącznie 28 meczów, na co składają się 23 mecze w PKO Ekstraklasie i 5 w Pucharze Polski. Spędził na boisku 2188 minut. Zdobył 3 gole, w tym jeden na wagę zwycięstwa w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na koniec sezonu wzniósł swój drugi Puchar Polski w karierze.

 

Tomas Petrasek:

Czeski obrońca od 1. do 8. kolejki PKO Ekstraklasy rozegrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym. Zdobył dwa gole w starciach z Cracovią i Wisłą Płock. W październiku ubiegłego roku zadebiutował w reprezentacji Czech, w której rozegrał dwa spotkania - z Cyprem i Izraelem. W listopadzie rozpoczął rehabilitację po kontuzji kolana.

 

Maciej Wilusz:

Zawodnikiem Rakowa został na początku sierpnia ubiegłego roku. W rundzie jesiennej rozegrał 10 meczów, łącznie zaliczając 830 minut na boisku. Zimą został wypożyczony do Śląska Wrocław, ale tam nie wystąpił w żadnym spotkaniu z powodu kontuzji.

 

Kamil Piątkowski:

Był to z pewnością najlepszy sezon w dotychczasowej karierze "Piony". Rozegrał 27 meczów ligowych i 6 pucharowych, grając zawsze od pierwszej do ostatniej minuty. Łącznie daje to 2970 minut spędzonych na boisku. Zdobył 3 gole. 20-latek dwukrotnie wystąpił także w meczach reprezentacji Polski - z Andorą i Rosją. Do drużynowych i reprezentacyjnych sukcesów dołożył wyróżnienia indywidualne, zostając młodzieżowcem sezonu PKO Ekstraklasy i dwukrotnie młodzieżowcem miesiąca.

 

Zoran Arsenić:

27-latek dołączył do Rakowa w lutym tego roku na zasadzie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok i w rundzie wiosennej rozegrał 11 meczów, na co składa się 9 występów w PKO Ekstraklasie i 2 w Fortuna Pucharze Polski. Dołożył do tego jedną bramkę w ostatnim meczu sezonu w Szczecinie. Po zakończeniu rundy klub zdecydował się na wykupienie go z Jagiellonii. Podpisał 5-letni kontrakt.

 

Jarosław Jach:

Popularny "Jachu" przeniósł się do Rakowa 9 stycznia, czyli dzień przed wylotem na zgrupowanie do Turcji. Dołączył do Czerwono-Niebieskich na zasadzie półrocznego wypożyczenia z angielskiego Crystal Palace. Wystąpił w 10 meczach ligowych i 2 pucharowych, a na boisku spędził łącznie 957 minut. Zdobył też jedną bramkę w wygranym 4:2 meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze.