Podsumowanie sezonu: Pomocnicy

Kontynuujemy statystyczne podsumowanie sezonu 2022/2023 w wykonaniu Medalików. Tym razem przyglądamy się naszym pomocnikom.

Gustav Berggren - Szwed do Rakowa trafił pod koniec lipca 2022 roku. Swój debiut w czerwono-niebieskich barwach zanotował 7 sierpnia w spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Łącznie w swoim pierwszym sezonie w Rakowie wystąpił w 29 meczach. Do tego dołożył jedną bramkę w ostatnim spotkaniu minionej kampanii. 

 

Fran Tudor - Chorwat w mistrzowskim sezonie zanotował łącznie 42 występy, spędzając na boisku 3486 minut. 27-latek był bardzo ważnym ogniwem naszej drużyny, zdobywając 5 bramek oraz dorzucając 8 asyst, z czego 7 w samej Ekstraklasie. "Franiu", który często występował również w obronie, został wybrany Obrońcą Sezonu w PKO BP Ekstraklasie. 

 

Ben Lederman - "Beniu" sezon 2022/2023 rozpoczął w wyjściowej jedenastce i był ważnym zawodnikiem środka pola. Niestety w meczu z Górnikiem Zabrze doznał zwichnięcia stawu barkowego, a jego powrót do gry trwał blisko 2 miesiące. 23-letni pomocnik wystąpił w 31 meczach. Na swoim koncie zapisał 4 asysty. Efektem dobrej postawy były dwa powołania do seniorskiej reprezentacji Polski. 

 

Ivi López - El Magico podobnie jak w poprzednich sezonach był jednym z liderów Medalików, mając duży udział przy bramkach drużyny. Hiszpan we wszystkich rozgrywkach zdobył 14 bramek i dorzucił 10 asyst. W sezonie 2022/2023 wystąpił łącznie w 37 meczach. 

 

Kup karnet i wspieraj Mistrzów Polski w nowym sezonie!

 

Olivier Sukiennicki - 20-latek został włączony do kadry pierwszej drużyny po obozach przygotowawczych do rundy wiosennej, podczas których wystąpił w kilku sparingach. Ponadto rozegrał 10 meczów w zespole rezerw, zdobywając jedną bramkę. 

 

Mateusz Wdowiak - "Wdówka" w sezonie 2022/2023 wystąpił łącznie w 40 meczach. 26-latek dołożył solidną cegiełkę do dorobku bramkowego Medalików, sześciokrotnie wpisując się na listę strzelców. Dodatkowo po jego podaniach, koledzy z drużyny strzelili 4 gole. 

 

Tobiasz Kubik - 20-latek w trakcie sezonu został włączony do pierwszej drużyny. Swój debiut w seniorskim zespole zanotował 14 maja w domowym meczu z Lechem Poznań. Ponadto w minionym sezonie zanotował 22 występy w drużynie rezerw, dla której strzelił 3 gole i dorzucił 8 asyst. 

 

Jean Carlos - Brazylijczyk do Rakowa trafił pod koniec grudnia 2022 roku. Bardzo szybko wkomponował się w zespół Medalików i wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce. 27-latek wystąpił w 18 meczach, zdobywając 3 bramki oraz notując 3 asysty. 

 

Patryk Kun - "Kunik" w swoim ostatnim sezonie w barwach Rakowa wystąpił w 36 meczach, spędzając na placu gry 2826 minut. 28-latek w minionej kampanii zdobył 2 bramki, pokonując bramkarzy Lechii Gdańsk oraz Lecha Poznań i dorzucił trzy asysty. 

 

Bartosz Nowak - Miniony sezon był bardzo udany dla "Nowego", który na Limanowskiego 83 trafił w sierpniu 2022 roku. Swoją debiutancką bramkę w czerwono-niebieskich barwach zdobył w sierpniu przeciwko Jagiellonii Białystok. Łącznie na listę strzelców wpisywał się dziesięciokrotnie. Do swojego dorobku dorzucił 5 asyst. Wszystko podczas 37 występów. 

 

Vladyslav Kochergin - Ukrainiec stał się bardzo ważnym elementem czerwono-niebieskiej układanki. "Vlad" wystąpił w 45 meczach, co jest najlepszym wynikiem w drużynie. 27-letni pomocnik w lipcu strzelił premierowego gola w Rakowie w starciu z FC Astana, a łącznie zdobył 12 bramek i dorzucił 4 asysty. 

 

Szymon Czyż - Młodzieżowiec Medalików bardzo dobrze wszedł w nowy sezon, notując kilka występów z rzędu w wyjściowym składzie. Niestety "Czyżu" w meczu z Legią Warszawa doznał poważnej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego przedniego. 21-latek do gry wrócił 14 maja w meczu z Lechem Poznań. 

 

Giannis Papanikolaou - Grek ma za sobą bardzo udany czas. "Papa" wystąpił w 43 meczach, z czego 40 w podstawowym składzie, spędzając na boisku 3500 minut. Ponadto do swojego doorbku dorzucił jedną bramkę w domowym meczu z Lechią Gdańsk. Jego dobra postawa skutkuje regularnymi powołaniami do reprezentacji Grecji. 

 

Wiktor Długosz - "Długi" w minionym sezonie wystąpił w 24 meczach, z czego 18 w rozgrywkach Ekstraklasy. 22-latek zanotował dwie asysty, w których błysnął swoim sprytem oraz szybkością, podając kolejno do Bartosza Nowaka i Vladislavsa Gutkovskisa. 

 

Marcin Cebula - "Cebul" w pierwszej części sezonu ani razu nie pojawił się na boisku. We wrześniu przeszedł zabieg nerwu w biodrze w klinice we Włoszech, po którym rozpoczął indywidualne treningi. Do gry powrócił 10 lutego w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec. Łącznie zanotował 15 występów. 27-latek mógł też cieszyć się z jednej bramki.