Podsumowanie sezonu: pomocnicy

Kontynuujemy statystyczne podsumowanie sezonu w wykonaniu Czerwono-Niebieskich. Tym razem przyglądamy się naszym pomocnikom.

Jakub Apolinarski:

Dobiegający końca sezon spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym GKS Jastrzębie. Wystąpił dotychczas w 25 spotkaniach. 

 

Daniel Bartl:

Skrzydłowy rozegrał 13 meczów, na co składa się 11 występów w PKO Ekstraklasie i 2 w Fortuna Pucharze Polski. W rundzie wiosennej zagrał w dwóch pierwszych meczach - z Pogonią Szczecin i Legią Warszawa. Kolejne występy zatrzymała kontuzja.

 

Jakub Bator:

20-latek sezon rozpoczął od występu w pucharowym meczu Rakowa z Sandecją Nowy Sącz, w którym pojawił się na boisku na ostatnie 5 minut. Od września przebywa na wypożyczeniu w pierwszoligowym GKS-ie Bełchatów. Zagrał tam w 19 meczach Fortuna I Ligi i zdobył jedną bramkę.

 

Marcin Cebula:

Dołączył do Rakowa w ostatnich dniach lipca i z miejsca stał się ważną postacią w zespole. Na przestrzeni całego sezonu rozegrał 29 meczów i zdobył 6 bramek, w tym kilka bardzo efektownych, jak choćby trafienia "nożycami" z Lechią Gdańsk i Lechem Poznań. W meczach ligowych dołożył też 7 asyst. Na zakończenie sezonu otrzymał nominację do tytułu pomocnika roku PKO Ekstraklasy.

 

Wiktor Długosz:

Zawodnikiem Rakowa został na początku lutego. W rundzie wiosennej wystąpił w 6 meczach w PKO Ekstraklasie i w jednym Fortuna Pucharu Polski. 20-latek trzykrotnie rozpoczynał spotkania w wyjściowej jedenastce.

 

Iwo Kaczmarski:

Do Rakowa dołączył podczas zimowego obozu w Turcji. 17-latek wiosną wystąpił w dwóch meczach - z Jagiellonią Białystok i z Pogonią Szczcecin. Otrzymał także powołanie do reprezentacji Polski do lat 21.

 

Patryk Kun:

Rozegrał w tym sezonie aż 35 meczów, z czego 29 w PKO Ekstraklasie i 6 w rozgrywkach pucharowych. Zdobył bramkę w meczu inaugurującym sezon z Legią Warszawa. Do swojego dorobku dołożył też 3 asysty. W lutym przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

 

Ben Lederman:

Wystąpił w tym sezonie w 17 spotkaniach, w tym w 13 ligowych i 4 pucharowych. W trakcie rozgrywek zmagał się z problemami zdrowotnymi, przez co opuścił część obozu przygotowawczego w Turcji. Po powrocie do zdrowia nie tylko kilkukrotnie wystąpił od pierwszych minut, ale także otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-21.

 

Ivi Lopez:

Hiszpański zawodnik był w zakończonym sezonie najlepszym strzelcem zespołu. W 31 meczach zdobył 13 bramek, z czego 9 w lidze i 4 w Pucharze Polski. Był postrachem bramkarzy zwłaszcza, jesli chodzi o rzuty wolne. Był jednym z bohaterów finału Fortuna Pucharu Polski, zdobywając bramkę i mając duży udział przy drugim golu dla Czerwono-Niebieskich. Do swojego dorobku dołożył też 7 asyst.

 

Piotr Malinowski:

Dla "Maliny" był to ostatni sezon w barwach Rakowa. Zagrał w 15 spotkaniach, będąc "dżokerem" w zespole Czerwono-Niebieskich. W ostatnim meczu z Pogonią Szczecin drużyna uhonorowała go, tworząc szpaler podczas wejścia na boisko. Wieloletnią grę w czerwono-niebieskich barwach zwieńczył zdobyciem wicemistrzostwa i Pucharu Polski.

 

Petar Mamić:

Chorwacki pomocnik dołączył do Rakowa we wrześniu, ale w rundzie jesiennej nie zdołał zadebiutować. W styczniu przeniósł się do ligowego rywala, Podbeskidzia Bielsko-Biała.

 

Giannis Papanikolaou:

W pierwszym sezonie w barwach Rakowa grecki pomocnik rozegrał łącznie 10 meczów, na co złożyło się 7 występów ligowych i 3 pucharowe. W lutym przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. Jesienią był regularnie powoływany do młodzieżowej reprezentacji swojego kraju.

 

Marko Poletanović:

27-letni pomocnik w większości meczów był podstawowym zawodnikiem w zespole Czerwono-Niebieskich. Wystąpił w 21 meczach ligowych i 5 pucharowych. Łącznie dało to 1682 minuty spędzone na boisku.

 

Igor Sapała:

Na 29 spotkań tylko raz pojawił się na boisku z ławki. W pozostałych meczach był podstawowym zawodnikiem Rakowa. Spędził na boisku 2437 minut, co jest jednym z najlepszych wyników w zespole. W październiku przedłużył kontrakt do końca sezonu 2022/2023.

 

Petr Schwarz:

W swoim ostatnim sezonie w barwach Rakowa "Szwaniu" rozegrał 30 meczów, w tym 27 ligowych i 3 pucharowe. Zdobył 4 bramki - wszystkie z rzutów karnych. Do swojego dorobku dołożył też 2 ligowe asysty. Od nowego sezonu przenosi się do Śląska Wrocław.

 

Daniel Szelągowski:

W swoim pierwszym sezonie w czerwono-niebieskich barwach wystąpił w 21 meczach. Zdobył jedną bramkę, o której mówiła cała Polska. Zakończony golem rajd przez pół boiska w meczu z Lechem Poznań w ostatniej minucie meczu pozwolił na wywalczenie remisu. 18-latek jest też powoływany do reprezentacji Polski U-21. 

 

David Tijanić:

Słoweński pomocnik w 33 meczach zdobył 8 bramek. Wykończył jedną z najważniejszych akcji tego sezonu, trafiając do siatki na 2:1 w 89. minucie finału Fortuna Pucharu Polski. Popisał się też pięknym strzałem z dystansu w wyjazdowym meczu z Cracovią. Kilkukrotnie był powoływany do szerokiej kadry reprezentacji Słowenii.

 

Fran Tudor:

25-letni wahadłowy wystąpił w 34 meczach i spędził na boisku 2794 minut. Zdobył jedną bramkę w wygranym 3:1 meczu z Lechem Poznań. Dołożył też 5 asyst. W 31 meczach wystąpił od pierwszej minuty.

 

Mateusz Wdowiak:

Dołączył do Rakowa w połowie lutego, najpierw podpisując kontrakt od lipca, a niedługo później przenosząc się do Częstochowy na zasadzie transferu definitywnego z Cracovii. W rundzie wiosennej zagrał w 10 meczach.