Podsumowanie sezonu: wypożyczeni i sprzedani

W ostatniej odsłonie podsumowania sezonu 2021/2022 prezentujemy statystyki zawodników wypożyczonych i sprzedanych z Rakowa.

Miguel Luís - Portugalczyk, który na Limanowskiego trafił w letnim okienku transferowym w rundzie jesiennej zanotował 1 występ. Ponadto kilkukrotnie wspomógł nasz drugi zespół w rozgrywkach Zina IV Ligi. W drugiej części sezonu 23-latek reprezentował Wartę Poznań, dla której rozegrał 14 spotkań i zdobył 3 bramki.

 

Daniel Szelągowski - "Szeli" w pierwszej części sezonu w drużynie Rakowa wystąpił w 23 meczach. Rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w Warcie Poznań, gdzie zanotował 5 występów.

 

Jordan Courtney-Perkins - Australijczyk trafił do Rakowa w lipcu 2021 roku. W pierwszej drużynie zanotował dotychczas 3 występy, spędzając na boisku 96 minut. Ponadto zaliczył kilka występów w drugim zespole w Zina IV Lidze, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Rundę wiosenną tak jak powyższa dwójka spędził w poznańskiej Warcie, w której wystąpił w 5 spotkaniach.

 

Daniel Mikołajewski - 22-letni obrońca w poprzednich rozgrywkach w ramach wypożyczenia występował w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała. "Miki" zanotował 27 występów, z czego 25 od pierwszego gwizdka. 

 

Piotr Owczarek - 19-latek sezon 2021/2022 spędził na wypożyczeniu w drugoligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Młody pomocnik zanotował 30 występów, z czego aż 27 w podstawowym składzie, spędzając na boisku łącznie 2356 minut.

 

Marko Poletanović - Serb w minionym sezonie dla Rakowa grał w rundzie jesiennej. 28-latek zanotował 27 występów, z czego 21 w wyjściowej jedenastce. W domowym meczu z Zagłębiem Lubin zdobył swoją pierwszą i jedyną bramkę w naszej drużynie. W lutym po 2 latach gry dla Czerwono-Niebieskich serbski pomocnik trafił do Wisły Kraków. 

 

Alexandre Guedes - Portugalczyk trafił na Limanowskiego w lipcu 2021 roku i wystąpił w 11 meczach, spędzając na boisku 394 minuty. W połowie grudnia umowa z 27-latkiem została rozwiązana za porozumieniem stron. 

 

Iwo Kaczmarski - 18-latek w kampanii 2021/2022 zanotował 2 występy. Jeden w PKO BP Ekstraklasie w wyjazdowym starciu z Jagiellonią Białystok. Drugi w Fortuna Pucharze Polski przeciwko Stali Rzeszów, notując asystę przy trafieniu Mateusza Wdowiaka. Pod koniec stycznia młody zawodnik związał się z włoskim Empoli FC.

 

Žarko Udovičić - Serb, który trafił na Limanowskiego 83 w letnim okienku transferowym w minionym sezonie zanotował 5 występów, wszystkie w rundzie jesiennej. Na początku piłkarskiej wiosny kontrakt z 34-latkiem został rozwiązany za porozumieniem stron.