Podsumowanie weekendu (19.05-20.05)

Kolejny weekend za nami. Sprawdźmy jak radziły sobie drużyny Akademii Raków.

(U-17) Skra Częstochowa - Akademia Raków 0:0

Akademia Raków: Trelowski, Kobyłkiewicz, Chłód, Budnicki, Matusz (Rybaniec 49’), Waroński (Przybylski 60’), Białas (Wrześniewski 60’), Kosin, Klajnowski (Ziomek 67’), Radecki (Kaczmarek 49’), Mendak (Kiełkowicz 70’)

Robert Brzeziński (trener U-17): W związku z realizacją założeń przedmeczowych jak i wyniku sportowego nie możemy być w pełni zadowoleni. Sprawnie działaliśmy w strefie niskiej i środkowej, ale stwarzanie zagrożenia bliżej bramki przeciwnika nie było naszą mocną stroną. Skra w tych zawodach stworzyła zagrożenie po naszych błędach indywidualnych. Uważam wynik końcowy spotkania za sprawiedliwy.

 

(U-13) UKS Raków Częstochowa - Akademia Raków 0:3(0:0)
Bramki dla Akademii: Janczak x2, Wachowicz


Akademia Raków: Suchecki, Rajczykowski, Wachowicz, Marynowski, Kołodziej, Kabaj, Gradzik, Olczyk, Gołda, Szczypior, Kilanowski, Baryła, Kociszewski, Kołbasiuk, Odrzywolski.Wojciech Turek (trener U-13): Mecz dwóch drużyn z jednego miasta zawsze jest meczem o prestiż. My działając w myśl, że tylko na boisku można udowadniać jakość i wyższość na rywalem wyszliśmy nastawieni na dominację w grze i strzelanie bramek. Pierwsza połowa obfitowała w niewykorzystane sytuacji naszej drużyny, były one jednak przemyślane i zgodne z naszym modelem gry. Działając w ustawieniu 1-3-2-3 wprowadzaliśmy piłkę w środkowy sektor i stamtąd zagrywaliśmy piłkę do napastników. Dobrze zorganizowana drużyna UKS częściej myślała o obronie niż o atakowaniu. Większość ich akcji kończyła się na własnej połowie po agresywnych odbiorach naszych zawodników i bardzo dobrej organizacji gry obronnej naszej drużyny.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszej z tą różnicą iż 3-krotnie strzeliliśmy bramki rywalowi. Cieszy kolejne zwycięstwo i dobra gra naszej drużyny. Konsekwentnie realizujemy cel powrotu do I ligi.

(U-9) Akademia Raków  - Znicz Kłobuck 10:2

Bramki dla Akademii: Zawada x3, Pytel x3, Pluta x2, Przepiórkowski, Nicia


Akademia Raków: Czeremski, Gajda, Brzeziński, Dudek, Przepiórkowski , Pytel ,Pluta.

Zagrali również : Nicia, Zawada, Kulasiewicz, Jargosz.


Paweł Nocuń (trener U-9): Byliśmy drużyną zdecydowanie lepsza, cały czas kontrolowaliśmy przebieg meczu. Zawodnicy dominowali w każdym fragmencie gry.