Podsumowanie weekendu (26-27.05)

Piłkarski weekend za nami. Sprawdźmy jak radziły sobie drużyny Akademii Raków.

Grupa U-8 zajęła 2 miejsce, w mocno obsadzonym turnieju GOL CUP Opole!

Podopieczni Krzysztofa Kościańskiego zmierzyli sie w finale z gospodarzem turnieju, UKP Gol Opole.

Akademia Raków - UKP Gol Opole 2:3

Krzysztof Kościański (trener U-8): Po bardzo emocjonującym finale przegywamy 2:3 z gospodarzami turnieju, tracąc bramkę w ostatniej minucie. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie pod względem organizacyjnym i sportowym.

(U-9) AP Przystajń - Akademia Raków 0:7

Bramki dla Akademii: Rosiak x5, Kufel x2

Akademia Raków: Czeremski, Rosiak, Nicia, Deszcz, Zawada, Kufel, Jargosz, Kluczewski, Gęsiarz

Paweł Nocuń(trener U-9): Zawodnicy zdominowali przeciwnika w każdym fragmencie gry. Chłopcy pokazali, że cały czas robią postępy, co tylko może cieszyć.

(U-17) Stadion Śląski Chorzów - Akademia Raków 1:1

Bramki dla Akademii: Radecki

Akademia Raków: Trelowski, Kobyłkiewicz (Matusz 40’), Chłód, Wojtania, Rybaniec , Wrześniewski, Białas (Waroński 67’), Kosin (Kiełkowicz 45’), Kaczmarek, Klajnowski, Radecki

Robert Brzeziński(trener U-17): Mecz ,który na początku kontrolowaliśmy. Cierpliwie budowaliśmy nasze akcje, sprawnie przedostając się pod bramkę przeciwnika. Myślę ,że pierwsza połowa była pod nasze dyktando, gdzie Stadion tylko długimi podaniami próbował sforsować naszą obronę. Dużym zaskoczeniem była decyzja pana sędziego o rzucie karnym, którą gospodarze zamienili na bramkę. W drugiej odsłonie pozwoliliśmy sobie momentami na brak koncentracji, nie działając skutecznie w defensywie. Cieszy konstruktywna gra lecz powinniśmy być bardziej pazerni na bramki!