Podsumowanie weekendu (28-29.04)

Rozgrywki ligowe młodych zawodników Akademii Raków w pełni. Sprawdźmy jak radziły sobie drużyny "czerwono-niebieskich".

(U-13)Akademia Raków Częstochowa - MUKP Dąbrowa Górnicza 5:1 (3:1)
Bramki dla Akademii: Janczak 3x, Nowakowski, Adamczyk

Akademia Raków: Suchecki, Gołda, Wachowicz, Gradzik, Adamczyk, Żurawski, Olczyk, Kabaj, Miełek, Baryła, Szczypior, Kilanowski, Janczak, Kociszewski, Kołbasiuk, Pawlikowski, Nowakowski, Malinowski, Kołodziej, Despet, Krawczyk

Wojciech Turek (trener U-13): Kolejne zwycięstwo i zachowanie pozycji lidera II Ligi Śląskiej. Stawiamy kolejny krok umożliwiający nam powrót do I Ligi. Mecz 2 drużyn, które miały swój pomysł na grę i realizowały go przez cały mecz. Dzięki temu, że nasza drużyna była bardziej zdeterminowana oraz lepiej radziła sobie z rozwinięciem i finalizacją gry. Potrafiliśmy sobie stworzyć kilkanaście dogodnych sytuacji w trakcie całego meczu z których to 5 wykorzystaliśmy bezlitośnie strzelając bramki. Po raz kolejny pokazaliśmy, że na równym boisku bardzo dobrze operujemy piłką i potrafimy w sposób zorganizowany i skuteczny budować grę.
W tym meczu również udział mieli zawodnicy rocznika 2006, którzy w pozytywny sposób wchodzą do bardziej wymagającej piłki.

 

(U-17) GKS Jastrzębie - Akademia Raków 1:4 (0:2)

Bramki dla Akademii: samobójczy, Radecki, Matusz, somobójczy

Akademia Raków: Mądrzyk, Rybaniec, Budnicki, Chłód, Kobyłkiewicz, Zemła, Białas, Kosin (Wrześniewski 45’), Klajnowski ( Matusz 45’), Radecki ( Kiełkowicz 45’), Mendak (Grzesik 45’) 

Kamil Korbel ( II trener U-17): Mecz, który mieliśmy w pełni pod kontrolą. Przez całe spotkanie to nasza drużyna prowadziła grę , dzięki czemu stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji do strzelenia bramki, co z kolei przełożylo się na końcowy wynik. Cieszy postawa zespołu i zdobyte punkty, ponieważ pozwoliło nam to złapać oddech i patrzeć ze spokojem na przyszłe spotkania.