Podsumowanie wrześniowej przerwy reprezentacyjnej

Za nami wrześniowa przerwa reprezentacyjna, podczas której na zgrupowania swoich narodowych drużyn udało się łącznie 8 zawodników Rakowa Częstochowa.

Giannis Papanikolaou - Reprezentacja Grecji podczas wrześniowej przerwy przegrała 0:3 z Holandią oraz odniosła pewne zwycięstwo 5:0 z Gibraltarem w eliminacjach mistrzostw Europy. "Papa" pierwsze spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych. Występ zanotował w drugim starciu, pojawiając się na boisku w 69. minucie.

Deian Sorescu - Reprezentant Rumunii zanotował 55-minutowy występ w pierwszym, zremisowanym 1:1, meczu z Izraelem. Drugi mecz, w którym jego reprezentacja mierzyła się z Kosowem, spędził na ławce rezerwowych.

Bogdan Racovițan - 23-letni obrońca otrzymał pierwsze w karierze powołanie do seniorskiej reprezentacji Rumunii, która rozegrała dwa mecze w eliminacjach mistrzostw Europy. "Bogdi" ostatecznie nie zadebiutował w seniorskiej drużynie.

Dawid Drachal - Nasz młodzieżowiec zanotował dwa występy w reprezentacji Polski U-19. Biało-Czerwoni w ramach turnieju Nordic Tournament przegrali 0:1 z rówieśnikami z Danii oraz wygrali 2:0 ze Szwecją. Dawid Drachal rozegrał kolejno 70 i 63 minuty.

Jordan Courtney-Perkins - Australijczyk zanotował występ w obu meczach reprezentacji do lat 23. Rozegrał pełne spotkanie przeciwko Laosowi, a w meczu z Tadżykistanem pojawił się na boisku w 56. minucie.

Kacper Bieszczad - Młody bramkarz został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 21, która rozegrała dwa mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. Ich rywalami było Kosowo i Estonia. Nasz zawodnik oba mecze spędził na ławce rezerwowych.

Wrześniowe zgrupowania na kadrę przepracowali również zawodnicy wypożyczeni z Rakowa do innych klubów - Jakub Mądrzyk oraz Jakub Rajczykowski, którzy otrzymali powołania kolejno do reprezentacji Polski U-20 oraz U-19.