Podział punktów na początek wiosny. Warta - Raków 1:1

Raków Częstochowa, który od 30. minuty grał w osłabieniu jednego zawodnika zremisował 1:1 z Wartą Poznań na inaugurację rundy wiosennej. Bramkę dla Medalików zdobył Stratos Svarnas.

Drużyna trenera Marka Papszuna od pierwszego gwizdka próbowali przejąć inicjatywę i narzucić rywalom swój styl gry. Przez znaczną większość pierwszego kwadransa gra toczyła się na połowie Warty. Przewagi nie udało się jednak zamienić na groźne akcje. W 26. minucie odważniej zaatakował zespół gospodarzy, który na prowadzenie wyprowadził Jan Grzesik. Obrońca Warty dobrze odnalazł się w naszym polu karnym i trafił do siatki. Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej w 30. minucie, kiedy sędzia zdecydował się pokazać czerwoną kartkę Franowi Tudorowi po jednym ze starć z Miłoszem Szczepańskim. Mimo gry w osłabieniu Medaliki chcieli podjąć rękawicę. Jeszcze przed przerwą bliski wyrównania po uderzeniu głową był Giannis Papanikolaou, ale przeniósł piłkę nieco nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy do bramki Warty trafił Vladislavs Gutkovskis, niestety Łotysz w momencie podania był na spalonym.

Raków od początku drugiej odsłony chciał przyspieszyć tempo w poszukiwaniu wyrównującej bramki. Ta przyszła w 58. minucie po rzucie rożnym, który egzekwował Ivi Lopez, a do bramki Adriana Lisa trafił Stratos Svarnas. Na nieco ponad kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry dobrą zespołową akcję uderzeniem kończył Jean Carlos. Piłka po jego próbie poleciała jednak nad bramką gospodarzy. Chwilę później próbę z dystansu zanotował Ivi, ale ten strzał wybronił golkiper gospodarzy. Walka Medalików o końcowy triumf trwała do ostatniej akcji, jednak nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki, a inauguracja rundy wiosennej zakończyła się podziałem punktów.

O kolejne ligowe punkty Medaliki zagrają przy Limanowskiego 83 z Piastem Gliwice. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 4 lutego o godzinie 15:00. Bilety na ten mecz możecie kupić online TUTAJ oraz stacjonarnie w sklepie w Galerii Jurajskiej oraz Raków FanStore.

Warta Poznań - Raków Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramki: Grzesik 26' - Svarnas 58'

Raków: Kovačević - Svarnas, Petrášek (71. Arsenić), Rundić, Berggren (71. Kochergin), Papanikolaou, Tudor, Kun, Nowak (36. Jean Carlos), Ivi (84. Lederman), Gutkovskis (71. Musiolik)

Warta: Lis - Grzesik, Ivanov, Mäenpää (61. Żurawski), Miguel Luis (76. Destan), Matuszewski, Szmyt (83. Sarbinowski), Szczepański (46. Kopczyński), Pleśnierowicz (46. Stavropoulos), Szymonowicz, Zreľák

Żółte kartki: Szczepański, Pleśnierowicz, Stavropoulos, Matuszewski - Ivi

Czerwone kartki: Fran Tudor