Podział punktów | Raków - Widzew 1:1

Raków Częstochowa zremisował 1:1 w meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Widzewem Łódź. Bramkę dla Medalików zdobył Jean Carlos.

Goście wyszli na prowadzenie już w 3. minucie. Mateusz Żyro  wykorzystał dośrodkowanie Juliana Shehu, otwierając wynik meczu. Raków od razu starał się odpowiedzieć. W 10. minucie Bartosz Nowak uderzył na bramkę Henricha Ravasa, a potem ten sam zawodnik był bliski przelobowania bramkarza Widzewa. Goście też tworzyli swoje sytuacje. Groźny strzał oddał m.in. Imad Rondić. Bliski wyrównania był także Ante Crnac, który pomylił się o milimetry. Jeszcze przed przerwą aktywny dziś Bartosz Nowak próbował pokonać Ravasa, ale pierwsza polowa zakończyła się prowadzeniem gości z Łodzi.

Tuż po wznowieniu gry swoimi umiejętnościami musiał wykazać się Vladan Kovačević, którzy przeniósł strzał Dominika Kuna nad poprzeczką. W 66. minucie doszło do dużego zamieszania w polu karnym gości, w którym najlepiej odnalazł się Jean Carlos. Wahadłowy mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. W końcówce piłka trafiła w rękę Juliana Shehu, ale arbiter nie wskazał na jedenasty metr. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Raków Częstochowa - Widzew Łódź 1:1

Gole: Jean Carlos Silva 66 - Mateusz Żyro 3

Raków: 1. Vladan Kovačević - 7. Fran Tudor, 25. Bogdan Racovițan, 3. Milan Rundić - 20. Jean Carlos Silva (75, 21. Dawid Drachal), 8. Ben Lederman (61, 30. Władysław Koczerhin), 5. Gustav Berggren, 11. John Yeboah (61, 77. Marcin Cebula), 27. Bartosz Nowak (75, 93. Sonny Kittel), 14. Srđan Plavšić - 19. Ante Crnac (61, 99. Fabian Piasecki).

Widzew: 1. Henrich Ravas - 7. Mato Miloš, 4. Mateusz Żyro, 15. Juan Ibiza (37, 2. Luís Silva), 14. Andrejs Cigaņiks - 22. Dominik Kun (65, 10. Fran Álvarez), 25. Marek Hanousek, 6. Juljan Shehu - 13. Ernest Terpiłowski (65, 9. Jordi Sánchez), 99. Imad Rondić (78, 92. Fábio Nunes), 47. Antoni Klimek.