Podział punktów w Szczecinie. Pogoń - Raków 1:1

Raków Częstochowa zremisował 1:1 w meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Bramkę dla Medalików zdobył Bartosz Nowak.

Trener Dawid Szwarga wprowadził tylko dwie zmiany względem czwartkowego spotkania w stolicy Portugalii. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Marcin Cebula oraz Fabian Piasecki. Mecz od pierwszego gwizdka Szymona Marciniaka toczył się w szybkim tempie. Pierwsi zagrozili gospodarze za sprawą strzału Vahana Bichakhchyana, ale dobrze interweniował Vladan Kovačević. W 16. minucie ponownie świetnie między słupkami spisał się "Kova", zatrzymując uderzenie Alexandra Gorgona z kilku metrów. Nasza drużyna próbowała odpowiadać szybkimi atakami, głównie angażując Jeana Carlosa i Johna Yeboaha. Po dwóch kwadransach gry zespół Pogoni był bliski szczęścia po jednym z kontataków, w którym najpierw uderzał Kamil Grosicki, a dobijał Vahan Kichakhchyan, jednak golkiper Medalików kolejny raz okazał się naszą tarczą. Na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry to my zagroziliśmy rywalom, a akcję, w której piłkę przejął Gustav Berggren, strzałem kończył Marcin Cebula, jednak skutecznie tę próbę wybronił Valentin Cojocaru. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania w słupek trafił jeszcze Linus Wahlqvist.

W przerwie trener Dawid Szwarga zdecydował się na trzy zmiany, desygnując na boisko Adnana  Kovačevicia, Bartosza Nowaka oraz Dawida Drachala. Druga połowa zaczęła się od podwójnej i co najważniejsze skutecznej interwencji Vladana Kovačevicia. W 49. minucie z ostrego kąta przymierzał Gustav Berggren. Piłka przelobowała bramkarza Pogoni i wpadła do siatki, lecz wcześniej Szwed był na pozycji spalonej. Dobry fragment gry w naszym wykonaniu udało się przypieczętować golem. Po drużynowej akcji i kapitalnej asyście Vladyslava Kochergina, na listę strzelców wpisał się Bartosz Nowak. Gospodarze ruszyli do odrabiania start i po jednej akcji Grosickiego, do wyrównania doprowadził Gorgon. W kolejnych minutach obie drużyny walczyły, by przechylić szalę na swoją stronę, ale ostatecznie więcej bramek już nie oglądaliśmy, a spotkanie w Szczecinie zakończyło się podziałem punktów.

Niedzielny mecz był ostatnim przed listopadową przerwę na kadrę. Do gry wrócimy w sobotę, 25 listopada domowym meczem z Cracovią.

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

Bramki: Gorgon 68' - Nowak 54'

Raków: V. Kovačević – Tudor, Racovițan, Rundić (46. Kovačević), Berggren, Kochergin, Jean Carlos (46. Drachal), Plavšić, Yeboah (46. Nowak), Cebula (68. Lederman), Piasecki (75. Crnac)

Pogoń: Cojocaru - Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris, Bichakhchyan (78. Fornalczyk), Kurzawa, Ulvestad (62. Gamboa), Gorgon, Grosicki, Koulouris (87. Zahović)