Pogrom na zakończenie sezonu Rakowa II!

To było udane zakończenie sezonu naszej drugiej drużyny. Raków II Częstochowa pokonał Zielonych Żarki aż 7:1!

Rywalem "Czerwono-Niebieskich" była 15. drużyna w tabeli, Zieloni Żarki. Nasz zespół wystąpił w sobotnim meczu w składzie złożonym z samych młodzieżowców. Korzystny rezultat sprawił, że trener Tomasz Kuźma mógł posłać na boisko zawodników, którzy w tym sezonie zagrali nieco mniej minut. Spotkanie z Zielonymi Żarki to strzelecki popis Oskara Januszewskiego. 19-letni zawodnik Rakowa aż czterokrotnie pokonał bramkarza rywali! Dwa razy na listę strzelców wpisał się z kolei Jakub Bator, natomiast jednego gola do wyniku drużyny dołożył Krystian Ślęzak. Goście z Żarek odpowiedzieli naszemu zespołowi jednym trafieniem. Dzięki tej wygranej, nasza drużyna może w dobrych humorach zakończyć sezon 2018/2019 w Haiz IV lidze.

Z dorobkiem 37 punktów Raków II Częstochowa zakończył sezon na 10. miejscu w tabeli. Do barażu o walkę o III ligę awansowała Polonia Bytom, która nad drugim zespołem w tabeli osiągnęła 13 punktów przewagi.

Raków Częstochowa - Zieloni Żarki 7:1

Raków II: Sztekler (45' Mądrzyk) - Kobyłkiewicz (65' Budnicki), Krzyżak, Chłód (45' Kaczmarek), Zębik (45' Jargosz), Bajkiewicz (65' Błasik), Waśkiewicz, Ślęzak (60' Chiliński), Głasek (60' Krysik), Bator, Januszewski

Gole dla Rakowa II: Oskar Januszewski (4), Jakub Bator (2), Krystian Ślęzak