Pójść za ciosem. Raków II zagra z Ruchem Radzionków

Po przerwaniu serii czterech meczów bez zwycięstwa, w sobotę o kolejne punkty powalczą nasze czwartoligowe rezerwy. Tym razem naszym rywalem będzie Ruch Radzionków.

Czerwono-niebiescy w ostatnim spotkaniu pokonali "rzutem na taśmę" w derbach regionu pokonali  Kamil Chiliński. Rezerwy Rakowa po jedenastu rozegranych kolejkach zajmują 3. miejsce w tabeli Zina IV Ligi. Częstochowianie mają na koncie 21 punktów. 

 

Z kolei nasz sobotni rywal - Ruch Radzionków - plasuje się na 8. lokacie i do tej pory zgromadził 13 punktów. W ostatniej kolejce "Cidry" przegrały na wyjeździe z Unią Dąbrowa Górnicza 0:3. Na własnym boisku Ruch do tej pory wygrał trzykrotnie, a raz z placu gry schodził pokonany. 

 

- Na pewno nastroje w naszej drużynie są bardzo dobre. Ostatnio nie graliśmy źle, a punkty nam uciekały. W niedzielę w końcu zwyciężyliśmy i to podbudowało morale. W naszych szeregach wszyscy są zdrowi i gotowi do gry co dodatkowo cieszy. Oczywiście mamy informacje o Ruchu Radzionków, ale nie ukrywam, że skupiamy się przede wszystkim na poprawieniu naszej gry i wyeliminowaniu mankamentów - mówi przed spotkaniem Maciej Megger drugi trener Rakowa II. 

 

Przy okazji należy podkreślić, że dobra postawa w ostatnich meczach sprawiła, że w minionym tygodniu pięciu zawodników z rezerw trenowała z pierwszą drużyną Rakowa. Mamy nadzieję, że obecność graczy na treningach starszej drużynie wpłynie mobilizująco na całą naszą drużynę. 

 

Ruch Radzionków - Raków II Częstochowa 
10 października godzina 15.