Polonia Bytom - RKS Raków 1:4 (1:2)

Piłkarze Rakowa przypieczętowali awans do pierwszej ligi pewnym zwycięstwem z Polonią Bytom 4:1.

Z promocji do pierwszej ligi, częstochowianie cieszyli się już w sobotę, po zakończeniu meczu w Wejherowie, gdzie miejscowy Gryf podejmował Radomiaka Radom. Nasza drużyna, potrzebowała do awansu straty punktów radomian i tak też się stało. Co ciekawe, dwie bramki dla gospodarzy strzelił wychowanek Rakowa Przemysław Mońka. Do niedzielnego spotkania z Polonią Bytom, czerwono-niebiescy przystępowali więc już jako świeżo upieczony pierwszoligowiec i nie mieli litości dla zdegradowanej już do trzeciej ligi Polonii.

Wynik meczu otworzył w dziesiątej minucie Piotr Malinowski, który dobił strzał Rafała Figla z rzutu wolnego. Na 2:0 podwyższył Przemysław Mizgała. Do przerwy gracze Polonii zdołali strzelić kontaktowego gola, ale było to wszystko, na co było ich stać tego dnia. Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko piłkarze Rakowa. Najpierw w 67. minucie ładnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Peter Mazan, a wynik meczu ustalił na siedem minut przed końcem Jakub Łabojko.

Porażki doznała natomiast Odra Opole, która przegrała z Kotwicą Kołobrzeg (1:2). Wynik ten oznacza, że już w sobotę (27.05, godz. 15:00), piłkarze Rakowa mogą wyprzedzić Odrę w tabeli i awansować na pierwsze miejsce tabeli. Obie drużyny zmierzą się bowiem na stadionie przy Limanowskiego w bezpośrednim starciu.

Polonia Bytom - RKS Raków Częstochowa 1:4 (1:2)

0:1 - Piotr Malinowski 10'
0:2 - Przemysław Mizgała 17'
1:2 - Michał Chrabąszcz 21'
1:3 - Peter Mazan 68'
1:4 - Jakub Łabojko 83'

Kartki:
26' - Krzysztof Zaręba
80' - Marcin Lachowski

Składy:
Polonia: Michalak - Barbus, Szal, Janosik, Żmuda, Chrabąszcz, Włodyka (82. Skrzypiński), Kuzdra, Lachowski, Musiolik (Varadi 78.), Zaremba.

Raków: Lis - Petrasek, Góra, Duriska, Łabojko, Figiel, Malinowski (90. Siedlik), Oziębała, Mazan (Mesjasz 86.), Mizgała (Wróbel 71.), Płonka (89. Kowalczyk).