Polska U-21 - Arabia Saudyjska U-20 7:0. Udany występ Daniela Szelągowskiego

W meczu towarzyskim rozegranym w hiszpańskim San Pedro del Pinatar reprezentacja Polski U-21 rozgromiła zespół Arabii Saudyjskiej U-20 7:0. Udany występ zaliczył Daniel Szelągowski.

Zawodnik Rakowa zmienił w przerwie meczu Jakuba Kamińskiego i miał duży udział przy czterech golach dla Biało-Czerwonych. W 68. minucie dośrodkował w pole karne, gdzie niepewną interwencję na przedpolu bramkarza Saudyjczyków wykorzystał Krzysztof Kubica. W 70. minucie Szelągowski wpadł z piłką w "szesnastkę", wyłożył ją Filipowi Marchwińskiemu, a ten dopełnił dzieła i zdobył kolejnego gola dla naszej kadry. Z kolei w 80. minucie kolejna indywidualna akcja "Szeliego" zakończyła się faulem obrońcy rywali i wywalczonym rzutem karnym, który na bramkę zamienił Adrian Benedyczak. Na sam koniec meczu Szelągowski dołożył jeszcze asystę, dośrodkowując piłkę na głowę skutecznego w tym spotkaniu Benedyczaka.

Podczas zgrupowania w Hiszpanii podopieczni trenera Macieja Stolarczyka rozegrają jeszcze jeden mecz, 29 marca z Austrią U-21.

Polska U-21 - Arabia Saudyjska U-20 7:0 (2:0)
Bramki: Żurawski 7, Walukiewicz 45, Benedyczak 57, 80 (k), 90, Kubica 68, Marchwiński 70

Polska U-21: Miszta (46. Dziekoński) -  Kamiński (46. Szelągowski), Kruk (46. Kubica), Walukiewicz (46. Paluszek), Kiwior (46. Nawrocki), Karbownik (46. Grabowski), Żurawski (46. Marchwiński), Bogusz (46. Biegański; 78. Pleśnierowicz), Praszelik (46. Smoliński; 78. Łęgowski), Szymczak (46. Benedyczak), Białek (46.Kocyła).

Arabia Saudyjska U-20: Youssef (46. Tolah) - Asiri (86. Mohammed), Alanazi, Qumayra, Almutairi, Alharibi, Almashhari, Almuraky (62. Aljohani), Fallath, Dakhel, Alarjan (37. Alhasan)