Porażka na koniec IV Ligi. Teraz baraż!

W ostatniej kolejce Zina IV Ligi Raków II przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Świętochłowice 1:2.

Zgodnie z zapowiedziami trener Tomasz Kuźma w tym spotkaniu dał szansę kilku zawodnikom, którzy w poprzednich pojedynkach rozgrywali mecze w mniejszym wymiarze czasowym. Część piłkarzy odpoczywała, inni leczyli drobne urazy. 

 

Gospodarze otworzyli wynik w 17. minucie, kiedy Jakub Barteczko pokonał Oskara Kubika. Jednobramkowe prowadzenie Śląska utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron nasi rywale zdołali strzelić drugiego gola, a jego autorem był Daniel Koniarek.

Czerwono-Niebiescy zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Michała Mizgały na nieco ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Ostatecznie przegraliśmy w Świętochłowicach 1:2. 

 

W 32 meczach częstochowianie zdobyli 69 punktów. 21 razy wygrywali, zanotowali 6 remisów i 5 porażek. Nasza drużyna strzeliła 68 bramek, a straciła 22. Raków II zajął I miejsce w Zina IV Lidze. O 8 oczek wyprzedził Znicz Kłobuck. 

 

Przed naszą drużyną już tylko baraż z Odrą Wodzisław Śląski o awans do 3. ligi. Pierwszy mecz zostanie rozegrane 19 czerwca o godzinie 16 na stadionie Odry. Z kolei rewanż odbędzie się 22 czerwca o 16 na boisku przy ulicy Limanowskiego 83. 

 

Śląsk Świętochłowice - Raków II 2:1 (1:0)

 

Bramki:

1:0 - Barteczko 17'

2:0 - Koniarek 52'

2:1 - M. Mizgała 73'

 

Raków II: Kubik - Owczarek (65. Kucharczyk), Lenartowski (46. M. Mizgała), Chłód, Skibiński, Balboa (46. Chiliński), Brzęczek, Kanior (46. Januszewski), Budnicki (46. Głasek), Ślęzak, Piątkowski.