Porażka Rakowa II Częstochowa z liderem

Raków II Częstochowa przegrał na wyjeździe 1:2 z Polonią Bytom w meczu 19. kolejki Haiz IV ligi. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Marcin Lachowski, natomiast honorowe trafienie dla gości zanotował Adam Czerkas.

W zespole rezerw Rakowa Częstochowa zagrał trener, Adam Czerkas. Poza nim w wyjściowej jedenastce znaleźli się też m. in. Oskar Krzyżak, Dariusz Formella i Kacper Trelowski. Spotkanie rozpoczęło się o wiele lepiej dla gospodarzy, Polonii Bytom. Już w 5. minucie rzut karny na bramkę zamienił Marcin Lachowski. Odpowiedź “Czerwono-Niebieskich” nastąpiła bardzo szybko, bo w 10. minucie Adam Czerkas strzałem głową wyrównał stan meczu. Jeszcze w pierwszej połowie obie drużyny miały kilka szans, ale wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie piłkarze Polonii Bytom wyszli na prowadzenie w 58. minucie. Do bramki Trelowskiego po raz drugi trafił Lachowski, tym razem po strzale z głowy. Do ostatniego gwizdka podopieczni Tomasza Kuźmy walczyli o wyrównanie, ale mecz zakończył się porażką częstochowskiego zespołu. Rezerwy Rakowa Częstochowa z dorobkiem 20 punktów są na 12. miejscu w tabeli. W następnej kolejce zmierzą się na własnym boisku z Unią Kosztowy.

Polonia Bytom - Raków II Częstochowa 2:1 (1:1)

Bramki:

1:0 - Marcin Lachowski (5.)

1:1 - Adam Czerkas (10.)

2:1 - Marcin Lachowski (58.)

 

Polonia: Wierzbicki, Mróz,  Matusiak, Radkiewicz, Skrzypiński, Budzik, Bębenek (71. Makowski), Borycka, Lachowski, Fornalczyk (46. Hałgas), Stefański (90. Buchcik)

Raków: Trelowski - Bodnicki, Chłód, Krzyżak, Zębik, Waśkiewicz, Ślęzak, Formella, Bator (84. Bajkiewicz), Kaczmarek (65. Kobyłkiewicz), Czerkas