Porażka w pierwszym sparingu | Raków Częstochowa - NŠ Mura 0:1

W pierwszym meczu sparingowym rozgrywanym w tureckim Belek Raków Częstochowa przegrał z NŠ Mura 0:1. Jedyną bramkę zdobył Ben Cottrell.

W pierwszym kwadransie z dobrej strony pokazał się nowy zawodnik Medalików, Péter Baráth. Węgier zatrzymał atak rywali, przecinając wślizgiem groźne podanie w polu karnym. W 26. minucie na bramkę strzeżoną przez Kacpra Bieszczada uderzał Borna Proleta, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Marcin Cebula pomknął środkiem boiska i zagrał do Łukasza Zwolińskiego. Ze strzałem tego ostatniego poradził sobie Florijan Raduha. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się od strzału Jean Carlosa, który minimalnie minął bramkę Słoweńców. Wynik spotkania w 59. minucie meczu mocnym strzałem otworzył Ben Cottrell. Na dziesięć minut przed końcem sam na sam wyszedł  Péter Baráth, ale Węgier trafił w poprzeczkę. Chwilę potem na bramkę Medalików uderzył Almin Kurtovič, ale piłkę pewnie złapał Kacper Bieszczad. W pierwszym meczu sparingowym Raków Częstochowa przegrał 0:1 z NŠ Mura.

27 stycznia Raków Częstochowa w drugim meczu towarzyskim zmierzy się z Łudogorcem Razgrad.

Raków Częstochowa: 89. Kacper Bieszczad - 23. Péter Baráth (30, 5. Gustav Berggen), 88. Matej Rodin, 7. Fran Tudor - 14. Srdjan Plavšić, 27. Bartosz Nowak, 30. Vladyslav Kochergin, 17. Jakub Myszor - 77. Marcin Cebula, 93. Sonny Kittel  - 9. Łukasz Zwoliński.

II połowa: 89. Kacper Bieszczad - 25. Bogdan Racovițan, 15. Adnan Kovačević, 4. Startos Svarnas, 7. Fran Tudor (69, 23. Péter Baráth), 20. Jean Carlos (3. Max Pawłowski), 5. Gustav Berggren, 17. Jakub Myszor (69, 29. Tobiasz Mras, 85. 22 Kacper Masiak), 21. Dawid Drachal, 11. John Yeboah, 19. Ante Crnac

NŠ Mura [skład wyjściowy]: 13. Florijan Raduha - 5. Leard Sadriu, 26. Borna Proleta,  - 21. Tilen Ščernjavič, 6. Aljaz Antolin, 8. Ben Cottrell 49. Timotej Brkić, 22. Nikola Jovicević 9. Matic Maruško, 11. Ziga Kous - 17. Amadej Maroša