Porażka w Stalowej Woli

Porażką zakończyli ten rok nasi piłkarze. W Stalowej Woli zdecydowanie lepsza była tamtejsza Stal, która pewnie zwyciężyła 3:1.

Gospodarze zaczęli z animuszem. W 16 minucie spotkania stuprocentową sytuację miał Łukasz Sekulski, ale górą w pojedynku z najlepszym strzelcem II-giej ligi był nasz bramkarz – Przemysław Wróbel. Chwilę później swoją okazję mieli częstochowianie. Piłka po dośrodkowaniu Dariusza Pawlusińskiego trafiła do Baloguna, a ten skierował futbolówkę w słupek.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się rezultatem bezbramkowym kolejny rzut rożny wykonywali gospodarze. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Mateusz Argasiński, który zdobył gola uderzeniem głową.

Po zmianie stron nadal przeważali gospodarze. W 56 minucie kolejny kontratak miała "Stalówka". Radosław Mikołajczak wpadł w pole karne, zmylił naszego obrońcę i uderzył obok bezradnego Wróbla.

Zdobyta druga bramka nieco rozluźniła graczy defensywnych Stali. Taki stan rzeczy próbowali wykorzystać czerwono-niebiescy. Udało się to dopiero na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Przemysław Mońka pomknął prawą stroną i dośrodkował w pole karne, tam niefortunnie pikę do bramki skierował zawodnik gospodarzy – Mateusz Kantor.

Kiedy wydawało się, że Raków pójdzie za ciosem i pokusi się o remis, do głosu jeszcze raz doszli podopieczni Jarosława Wieprzęcia. W doliczonym czasie gry faulowany był jeden z zawodników gospodarzy. Sędzia zawodów bez wahania wskazał na "wapno", a Łukasz Sekulski pewnie wykonał karnego i ustalił wynik na 3:1 dla Stali Stalowa Wola.

Stal Stalowa Wola - Raków 3:1

1:0 Mateusz Argasiński
2:0 Radosław Mikołajczak
2:1 Mateusz Kantor (sam.)
3:0 Łukasz Sekulski

Składy:

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha – Mateusz Kantor, Michał Czarny, Michał Bogacz, Marcin Kowalski (83′ Tomasz Płonka), Radosław Mikołajczak (64′ Michał Mistrzyk), Mateusz Argasiński (90 +4′ Patryk Tur), Kamil Samołyk, Damian Łanucha (90′ Przemysław Żmuda), Michał Michałek, Łukasz Sekulski.

Raków Częstochowa: Przemysław Wróbel – Adrian Pluta, Łukasz Góra (31′ Paweł Marchewka), Wojciech Reiman, Łukasz Kmieć (53′ Artur Pląskowski), Dariusz Pawlusiński, Tomasz Pełka (89′ Tomasz Żurawski), Robert Brzęczek (69′ Patryk Serafin), Mariusz Holik, Przemysław Mońka, Kayode Balogun.

Żółte kartki: Marcin Kowalski, Mateusz Kantor (Stal) oraz Tomasz Pełka, Kayode Balogun (Raków).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).