Porażka z wicemistrzem Austrii | Raków - Sturm 0:1

Raków Częstochowa przegrał 0:1 z SK Sturm Graz w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy.

W pierwszym kwadransie obie drużyny głównie walczyły o piłkę w środku pola. W 24. minucie William Böving mocnym strzałem otworzył wynik spotkania. Sześć minut później na mocny strzał zdecydował się Otar Kiteshvili, ale po jego uderzeniu piłka przeleciała nad bramką strzeżoną przez Vladana Kovačevicia. Zespół Medalików próbował odpowiedzieć za sprawą Sonny'ego Kittela, ale piłka minęła słupek. W pierwszej połowie aktywny Srdjan Plavšić, ale to goście z Austrii schodzili do szatni, prowadząc i tuż przed gwizdkiem sędziego mogli podwyższyć prowadzenie za sprawą Gregor'ego Wuthricha.

Drugą połowę od mocnego akcentu zaczęli piłkarze Sturmu. W 50. minucie Szymon Włodarczyk kąśliwym strzałem głową zakończył akcję Austriaków. W odpowiedzi Srdjan Plavšić oddał mocny, ale niecelny strzał na bramkę Kjella Scherpena. Chwilę potem w polu karnym Sturmu znalazł się w polu karnym, minął obrońcę, ale strzał był zbyt słaby, żeby zaskoczyć golkipera austriackiego zespołu.

W 58. minucie William Böving mógł podwyższyć wynik spotkania. W bramce Medalików kapitalnie spisał się jednak Vladan Kovačević, który sparował piłkę na poprzeczkę, a chwilę potem bramkarz Rakowa znów musiał interweniować gdy Kiteishvili kończył strzałem dwójkową akcję z Alexandrem Prassem. Na dziesięć minut przed końca mocny strzał oddał Ante Cranca. Z problemami obronił Scherpen.

Drużyna Medalików do gry wróci już w najbliższą niedzielę. Zespół trenera Dawida Szwargi na wyjeździe zagra z Legią Warszawa. Kolejny mecz w europejskich pucharach rozegramy natomiast w czwartek, 26 października. W Sosnowcu podejmiemy Sporting CP.

Raków Częstochowa - SK Sturm Graz 0:1 (0:1)

Bramki: W. Böving 24'

Raków: V. Kovačević - B. Racovitan, A. Kovačević, M. Rundić – F. Tudor, G. Papanikolaou, V. Koczergin (74. B. Lederman), S. Plavšić – M. Cebula (59. J. Yeboah), S. Kittel (74. G. Berggren) - F. Piasecki (59. A. Crnac)

Sturm: K. Scherpen – J. Gazibegović, D. Affengruber, G. Wüthrich, A. Dante – S. Hierländer, J. Stankovič, A. Prass – W. Böving (64. M. Sarkaria), O. Kiteishvili (76. S. Jatta), S. Włodarczyk (76. B. Teixeira)