Porażki w piątkowych sparingach

Raków Częstochowa przegrał w piątek dwa mecze kontrolne, które odbyły się na boisku Lelowie.

W pierwszym spotkaniu naszym rywalem był GKS Tychy. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza szybko objęli prowadzenie, bo już w 3. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Tanżyna. Po niespełna kwadransie na 2:0 dla rywali podwyższył Michał Fidziukiewicz. Częstochowianie mieli kilka szans na zdobycie gola. Swoje okazje mieli między innymi Adam Czerkas i Piotr Malinowski, ale ostatecznie czerwono-niebiescy przegrali 0:2.

Z kolei drugi sparing także potoczył się nie po myśli naszego zespołu. Raków przegrał 1:2 z drugoligowym ŁKS-em Łódź. Wynik otworzył Piotr Pyrdoł w 23. minucie. Wyrównał Krystian Wójcik strzałem z rzutu wolnego (39. minuta). Rezultat ustalił Wojciech Łuczak 20 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

RKS Raków Częstochowa - GKS Tychy 0:2 (0:2)

0:1 - Daniel Tanżyna 3'
0:2 - Michał Fidziukiewicz 14'

Raków: Jakub Szumski - Łukasz Góra, Artiom Rachmanow, Andrzej Niewulis, Karol Mondek - Dariusz Formella, Jakub Łabojko, Rafał Figiel, Mateusz Zachara, Piotr Malinowski - Adam Czerkas.

RKS Raków Częstochowa - ŁKS Łódź 1:2 (1:1)

0:1 - Piotr Pyrdoł 20'
1:1 - Krystian Wójcik 39'
1:2 - Wojciech Łuczak 70'

Raków: Mateusz Kos - Daniel Boateng, Adam Mesjasz, Kamil Kościelny, Adam Radwański, Igor Sapała, Karol Mondek, Przemysław Oziębała, Krystian Wójcik, Miłosz Szczepański, José Embalo.