Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska gościła na stadionie MSP "Raków" [WIDEO]

W poniedziałkowe popołudnie poseł do Parlamentu Europejskiego, Jadwiga Wiśniewska odwiedziła stadion MSP "Raków", gdzie spotkała się z władzami klubu i na ich ręce przekazała gratulacje za udany sezon, deklarując jednocześnie wsparcie dla projektów mających na celu rozwój infrastruktury sportowej.

- Nikt nie wymarzyłby sobie piękniejszego świętowania. Ale proszę zauważyć, że Raków odnosi najwyższe sukcesy właśnie w roku stulecia. Mimo niesprzyjających warunków infrastrukturalnych zawodnicy i kadra zarządzająca pokazali, że potrafią zwyciężać. I to jest dowód na to, że bez względu na to, skąd pochodzisz, ważne jest, jaką masz wolę walki i jak oddajesz się zadaniu, które chcesz zrealizować. To właśnie doskonała kadra szkoleniowa, znakomici zawodnicy i zarządzający klubem, którzy potrafili zbudować zespół, który jest w stanie wygrywać i bez kompleksów wygrywa z najlepszymi - podkreśliła europoseł Jadwiga Wiśniewska

 

- Już wcześniej angażowałam się we wsparcie projektu złożonego do Ministerstwa Kultury i udało się pozyskać kilkanaście milionów złotych na rozbudowę stadionu. Cieszę się z tego, ale to jest oczywiście za mało. Przede mną rozmowy z zarządem klubu. Z całą pewnością będę zabiegała w Ministerstwie Sportu, żeby właśnie w stulecie Rakowa klub został zasilony na tyle, żeby te warunki szkoleniowe dla drużyny, dla młodzieży, dla dzieci, ale również dla kibiców były na wyższym poziomie - dodała.

 

 

Podczas spotkania głos zabrał także prezes Wojciech Cygan, który przekazał symboliczne podziekowania za wspieranie klubu i podkreślił udaną współpracę.

 

- Jesteśmy bardzo wdzięczni pani europoseł za wsparcie, za te ostatnie miesiące, rozmowy i pomoc dla Rakowa. Wiemy, o co walczymy. Walczymy nie tylko na boisku. Widać ten puchar stojący obok nas. To najlepiej o tym świadczy, że na boisku w miarę nam wychodzi. Natomiast walczymy też poza boiskiem o to, by infrastruktura w Częstochowie rosła i warunki rozwoju dla dzieci i młodzieży stale się poprawiały i byśmy w Częstochowie obok klubu ekstraklasowego mogli mówić o fajnym projekcie w postaci akademii. By stale poprawiały się warunki dla dzieci. Ostatnie wyniki naszej młodzieży wskazują, że akademia idzie w dobrym kierunku. Potrzebne jest wsparcie, jeżeli chodzi o infrastrukturę dla szkolenia dzieci i młodzieży. Korzystając z okazji, bardzo serdecznie chciałem podziękować za pomoc, której na co dzień możemy doświadczać. Raków to nie jest tylko klub dla działaczy, dla piłkarzy. To coś więcej, to klub dla Częstochowy i okolic. Dla ludzi, którzy sympatyzują z klubem, stale pomagają. Cieszymy się, że w tym gronie ludzi, którzy wspierają Raków, jest także pani europoseł. Dla mnie to jest szczególna radość, bo cieszę się, że Raków gromadzi takie zacne osoby wokół siebie – powiedział prezes Wojciech Cygan.

 

 

Miniony sezon podsumował też przewodniczący Rady Nadzorczej, Maciej Kołodziejczyk, podkreślając dużą rolę administracji i zarządu klubu w wywalczeniu historycznych sukcesów.

 

- Ten sezon, który minął, bezsprzecznie był jednym z najpiękniejszych w historii naszego klubu. Korzystając z okazji do podsumowań, chciałbym kilka słów skierować do osób, które pracują w cieniu naszych gwiazd osiągających na boisku sukcesy. Wiele już ciepłych słów padło w kierunku piłkarzy, sztabu, natomiast nie chciałbym, abyśmy zapomnieli o tych, którzy pracowali w pocie czoła i też często w takich niezbyt sprzyjających warunkach, bo pamiętajmy że pracowaliśmy na wyjeździe cały czas, a to też determinowało dodatkowe obowiązki. Rola administracji, posługując się terminologią piłkarską, to taki defensywny pomocnik, który nie zawsze bierze udział w akcjach ofensywnych, nie zawsze strzela bramki, ale ta jego rola jest bardzo ważna. Bardzo dziękuję tym wszystkim ludziom, którzy pracowali przez cały sezon. Mają także swój niemały udział właśnie w nim. Na czele administracji stoi zarząd w osobie prezesa Wojciecha Cygana i w jego kierunku także wielkie słowa podziękowania za tę pracę, którą wykonał.

 

Więcej wypowiedzi w załączonym materiale wideo: