Postawić kropkę nad "i"! - Zapowiedź meczu FC Astana - Raków

W najbliższy czwartek, 28 lipca Raków Częstochowa rozegra rewanżowy mecz II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA z FC Astana. Początek spotkania w stolicy Kazachstanu o godzinie 17:00 czasu polskiego!

Drużyna trenera Marka Papszuna w pierwszym meczu zanotowała kapitalny występ przed własną publicznością, która nakręcała zespół do zdobywania kolejnych bramek. Tych przy Limanowskiego 83 padło aż 5, wszystkie dla "Medalików". Na wydłużoną listę strzelców wpisywali się Ivi Lopez, Mateusz Wdowiak, Vladislavs Gutkovskis, Vladyslav Kochergin oraz Fran Tudor. - Myślę, że uradowaliśmy naszych kibiców jakością. Zdobywaliśmy piękne bramki po świetnych akcjach, dlatego trudno się nie cieszyć - mówił po ostatnim gwizdku szkoleniowiec Rakowa. 

 

"Medaliki" do spotkania w Nur-Sułtanie podejdą z solidną zaliczką, jednak motywacja i koncentracja w szeregach częstochowian jest na najwyższym poziomie. - Musimy dokończyć swoją robotę. To jest dwumecz. Wiadomo, że zaliczka jest spora, ale na spotkanie rewanżowe patrzymy z pokorą - mówi Mateusz Wdowiak. 

 

 Kurs forBET na zwycięstwo Rakowa wynosi 2.29!

 

Wicemistrzowie Kazachstanu, którzy obecnie zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli, do czwartkowej rywalizacji przystąpią po meczu Pucharu Kazachstanu z FC Turan, które zakończyło się remisem 1:1. Wynik spotkania na początku drugiej połowy otworzył Bekzat Kabylan. W 65. minucie do wyrównania doprowadził Abat Aymbetov. Więcej goli w niedzielnym spotkaniu nie było. Trener FC Astana Srdjan Blagojević do gry desygnował głównie zawodników, którzy nie grali lub grali mniej w spotkaniu w Częstochowie. 

 

- Zarówno po wygranych, jak i przegranych meczach zazwyczaj nic nie mówię piłkarzom. Na pewno czeka nas głęboka analiza tego spotkania. Będziemy rozpatrywać wszystkie plusy i minusy przed rewanżowym meczem - mówił po pierwszym starciu trener FC Astana. 

 

Czwartkowy mecz odbędzie się na Astana Arenie. Stadion ten może pomieścić 30 000 widzów. Obiekt znajdujący się w stolicy Kazachstanu jest wyposażony w rozsuwany dach oraz system klimatyzacji. Na tym stadionie oprócz FC Astana, regularnie swoje mecze rozgrywa reprezentacja Kazachstanu. 

 

Rewanżowe spotkanie zostanie poprowadzone przez Czechów. Głównym arbitrem wyvrany został Tomáš Klíma. Jego asystentami będą Ivo Nádvorník oraz Lukáš Machač, a sędzią technicznym Ladislav Szikszay.

 

Początek spotkania o godzinie 17:00 czasu polskiego (21:00 czasu lokalnego). Transmisję z tego spotkania będziecie mogli oglądać na Viaplay Sport.