Powrót Duriego! Porażka rezerw.

To jest na pewno informacja weekendu. Po groźnej kontuzji do gry wrócił Lukas Duriska. Niestety Raków II przegrał z Wartą Zawiercie 0:2. 

U słowackiego obrońcy w październiku ubiegłego roku stwierdzono naderwanie więzadła bocznego i uraz łąkotki. Lukas powrócił do treningów w marcu, ale na placu gry pojawił się w minioną sobotę podczas spotkania  rezerw Rakowa. Podopieczni Dawida Krzętowskiego niestety przegrali 0:2 z Wartą Zawiercie i nadal sytuacja w Haiz IV ligi naszej drużyny jest skomplikowana. Gole dla gospodarzy zdobyli: Radosz w 16. minucie i Adamiecki w 64. Częstochowianie zajmują 12. miejsce w ligowej tabeli i mają w swoim dorobku 23 punkty. W kolejnym meczu nasz zespół zagra na własnym boisku ze Śląskiem Świętochłowice. To spotkanie odbędzie się 13. maja o godzinie 11 na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego. 

Dawid Krzętowski (trener, Raków II): Niestety przegraliśmy bardzo ważny mecz. Najbardziej boli to, że tracimy gole po indywidualnych błędach. Nasi zawodnicy na boisku zostawili wiele zdrowia i niewiele brakowało, abyśmy osiągnęli dobry rezultat. Przy stanie 0:0 mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje. A to Warta zdobywa dwa gole i wygrywa. 

Warta Zawiercie - RKS Raków II Częstochowa 2:0 (1:0)

Bramki:
1:0 - Rados 16.
2:0 - Adamiecki 64.

Skład Rakowa: Kos - Danilczyk, Duriska, Woszczyna, Zębik, Skibiński (73`Kiński), Obodecki, Dzianok (77`Rabiniak), Sośniak, Michnicki, Łygaś.