Powrót ligowych emocji! Zapowiedź meczu Raków - ŁKS

Wracamy do walki o ligowe punkty po pierwszej przerwie reprezentacyjnej w tym sezonie. W sobotę, 16 września przy Limanowskiego 83 podejmiemy drużynę ŁKS-u Łódź. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi starcia z beniaminkiem.

Mimo połowy września, Medaliki mają już w nogach 14 oficjalnych meczów. Przerwa reprezentacyjna była pierwszą okazją na oddech, ale też ciężką pracę przed kolejnymi wyzwaniami. - Był to dla nas bardzo długi okres, nie rozegrać przez 2 tygodnie żadnego spotkania. Zarówno zawodnicy, jak i sztab nie mogą doczekać się najbliższego meczu z ŁKS-em Łódź, ale również kolejnych - mówił na przedmeczowej konferencji trener Rakowa, Dawid Szwarga.

 

Sobotnie spotkanie rozpocznie kolejny maraton, który potrwa do 8 października i kolejnej przerwy na kadrę. Do tego czasu mistrzowie Polski rozegrają łącznie 6 meczów, w tym 5 ligowych oraz jeden w fazie grupowej Ligi Europy z Atalantą BC.

 

Kurs STS na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.35.

 

Dla naszej drużyny spotkanie z ŁKS-em Łódź będzie 6 ligowym meczem w tym sezonie. Dotychczas zgromadziliśmy na swoim koncie 10 punktów, na które złożyły się zwycięstwa z Puszczą Niepołomice, PGE FKS Stalą Mielec i Jagiellonią Białystok oraz remis z Wartą Poznań. Nasi sobotni rywale rozegrali o jedno spotkanie ligowe więcej. Beniaminek z Łodzi wywalczył 7 "oczek". Łodzianie wygrali do tej pory 2 domowe mecze, z Pogonią Szczecin oraz Koroną Kielce. W pozostałych 5 spotkaniach musieli uznać wyższość swojego przeciwnika.

  

Ostatni raz z ŁKS-em Łódź mierzyliśmy się w sezonie 2019/2020, kiedy zarówno Raków, jak i ŁKS występowali w roli beniaminków. W owej kampani mierzyliśmy się z łodzianami aż trzykrotnie. W rundzie zasadniczej przegraliśmy spotkanie wyjazdowe 0:2, a w meczu domowym zremisowaliśmy 1:1. W trzecim starciu ponownie zagraliśmy na stadionie ŁKS-u, gdzie przegraliśmy 2:3. Przy Limanowskiego 83 ostatni raz zagraliśmy sezon wcześniej na zapleczu Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów (1:1). 

 

 

Drużyna Medalików strzeliła w tym sezonie ligowym 10 goli. Najwięcej bramek zdobyli Łukasz Zwoliński oraz Bartosz Nowak, autorzy 3 trafień. Zespół ŁKS-u na swoim liczniku ma 4 zdobyte bramki. Za każdym razem na listę strzelców wpisywał się inny zawodnik. 

 

Arbitrem głównym sobotniego spotkania będzie Łukasz Kuźma. Skład sędziowski uzupełnią Marek Arys i Piotr Podbielski. Sędzią technicznym został wybrany Rafał Rokosz. Za VAR odpowiedzialni będą Szymon Marciniak oraz Daniel Stefański.

 

Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania o godzinie 17:30. Bramy stadionu przy Limanowskiego 83 zostaną otwarte dwie godziny wcześniej.