Prawie dwa miliony złotych na modernizację stadionu

Dzięki staraniom częstochowskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości w budżecie Państwa na rok 2018 zostały zapisane środki na modernizację Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków”.

Jest to kwota 1,8 miliona złotych. O tym, jak zostanie ona spożytkowana zdecydują między innymi władze Rakowa. – Rzeczywiście tak jest. Konsultujemy się w tym temacie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji – właścicielem obiektu. Przekonujemy miejskich urzędników, że środki powinny zostać przeznaczone na renowację murawy na płycie głównej, w tym na montaż systemu podgrzewania trawy. Przy tej okazji chciałbym podziękować częstochowskim parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości, dzięki którym pieniądze zostały zapisane w budżecie państwa: pani europoseł Jadwidze Wiśniewskiej; pani poseł Lidii Burzyńskiej; panom posłom – Andrzejowi Gawronowi i Konradowi Głębockiemu; panom senatorom – Ryszardowi Majerowi i Arturowi Warzosze. Szczególne podziękowania kierujemy dla pana posła Szymona Giżyńskiego, autora pomysłu –mówi prezes Rakowa Janusz Żyła.

Raków, Klub Piłkarski z bez mała stuletnią tradycją, to częstochowska, ale także ogólnopolska legenda. W Rakowie biją gorące, polskie serca i wspaniale się rozwija praca z młodzieżą. W sportowym i patriotycznym dziele stale będziemy wspierać częstochowski Raków – mówi poseł Szymon Giżyński, prezes Zarządu Okręgu Prawa i Sprawiedliwości w Częstochowie. 

Prace remontowe na stadionie rozpoczną się prawdopodobnie po zakończeniu obecnego sezonu Nice 1 Ligi.