Próba generalna na Pomorzu [Akademia]

Nasze drużyny U-19 i U-17 wybierają się na Pomorze, aby rozegrać tam ostatnie mecze sparingowe przed startem rundy wiosennej.

W piątek częstochowianie zmierzą się z zespołami Arki Gdynia. Jako pierwsi na boisko wybiegną podopieczni trenera Roberta Brzezińskiego (U-19). Początek spotkania o godzinie 11. Drużyna U-17 swoją konfrontację rozpocznie o 13.

 

Z kolei w niedzielę rywalami Czerwono-Niebieskich będą ekipy Lechii Gdańsk. O 10 swój mecz rozpocznie starszy rocznik, a w samo południe zagrają zawodnicy trenera Sebastiana Rybaka. 

 

Mecze na Pomorzu będą ostatnimi przed wznowieniem rozgrywek w rundzie wiosennej. 

 

U-19 zagra w Lidze Makroregionalnej. Na początek zmagań nasz zespół zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Brzeg. Z kolei U-17 rozpocznie swój drugi sezon w Centralnej Lidze Juniorów. Częstochowianie na inaugurację rozgrywek zagrają na Limanowskiego z Rozwojem Katowice. 

 

A o nastroje przed zbliżającymi się sparingami zapytaliśmy trenera zespołu U-19 Roberta Brzezińskiego: - Wyjazd do Gdańska to dla nas kolejny sprawdzian z zespołami z Centralnej Ligi Juniorów. Nie ukrywamy, że chcemy te mecze wygrać. Patrząc na nasz cel, jakim jest awans do CLJ to powinniśmy zwyciężać. Musimy zbudować także swoją pewność siebie. Nie chodzi więc tylko o względy szkoleniowe, ale także mentalne. W meczach z Arką i Lechią będziemy chcieli wystąpić w optymalnym składzie. Należy pamiętać, że we wcześniejszych spotkaniach daliśmy pograć wszystkim zawodnikom, co zaowocowało pewnymi błędami. Na murawie pojawiali się piłkarze, którzy w lidze mieli mało minut, więc w sparingach musieli nabrać doświadczenia. Wprowadziliśmy też nowych graczy do drużyny, którzy dopiero zbierają pierwsze szlify. Na najbliższy wyjazd dostaliśmy także wsparcie z drugiej drużyny Rakowa. Są to chłopcy, którzy prawdopodobnie pomogą nam także w walce o punkty w Lidze Makroregionalnej.