Profesor Dario Riva z wizytą w Akademii Raków

Przez weekend przy Limanowskiego 83 gościł prof. Dario Riva, twórca systemu Delos, z którego korzystają grupy młodzieżowe Akademii Raków.

Delos pomaga w prewencji przeciwurazowej, propriocepcji i stabilizacji. To nowoczesny program realizowany w konsultacji z profesorem Dario Rivą z Włoch.

 

W sobotę trenerzy Akademii uczestniczyli w sesji wykładowej z udziałem profesora Rivy, a w niedzielę mogli wziąć udział w warsztatach polegających na analizie pracy na żywo z wykorzystaniem technologii i urządzenia Delos.

 

Wizyta profesora Rivy w Częstochowie to podsumowanie kolejnego etapu pracy we wdrażaniu systemu Delos w Akademii. Pracownicy stopniowo przejmują autonomię w pracy przy systemie, a sama wizyta miała na celu zbliżenie profesora z osobami, które będą pracowały na Delosie. W niedługim czasie odbędą się kolejne takie spotkania, tym razem w formule online.

 

- Dziękujemy profesorowi Rivie za wizytę w Częstochowie i zaangażowanie w proces wdrażania systemu Delos do Akademii. Wierzymy, że była to owocna lekcja, która przyniesie klubowi wymierne korzyści w najbliższej przyszłości - mówi doktor Michał Nowak, szef Działu Nauki.