Projekt Klubów Filialnych rozrasta się

Rozpoczęty w 2018 roku Projekt Klubów Filialnych rozwija się z sezonu na sezon. W środę 23 sierpnia do grona partnerskich klubów Rakowa dołączyło kolejne 10 drużyn.

W środę w budynku Akademii miało miejsce spotkanie dla nowych i dotychczasowych partnerów Rakowa w Projekcie Klubów Filialnych. W obecności Prezesa Zarządu Rakowa Częstochowa Adama Krawczaka oraz Dyrektora Akademii Rakowa Dariusza Grzegrzółki przedstawiciele 10 dołączających do PKF klubów podpisali umowy oraz otrzymali okolicznościowe upominki.

 

Dla Rakowa bezpośrednią korzyścią jest to, że najzdolniejsi chłopcy od naszych partnerów przyjeżdżają w pierwszej kolejności do Akademii Raków i mają okazję zobaczyć w jakim są miejscu sportowo. Oczywiście mamy sytuacje, gdzie Ci chłopcy są na tyle dobrzy, że zostają w naszych drużynach i z tych perełek cieszymy się w Rakowie najbardziej –  mówi koordynator Projektu Klubów Filialnych – Dawid Krzętowski.  

 

Projekt zakłada wielopłaszczyznową współpracę, m. in. w obszarach metodyki szkolenia czy organizacji pracy. Na PKF składa się również dostęp do staży trenerskich, udział w eventach organizowanych przez Akademię, a także szeroki zakres szkoleń. 

 

Nasi partnerzy czerpią od nas nasze doświadczenie. Jesteśmy otwarci, przekazujemy im praktycznie całe “know how“ Akademii. Mamy dedykowane warsztaty szkoleniowe, trenerzy mają łatwiejszy dostęp do staży i wiele innych korzyści. Projekt opiera się na partnerstwie i my nasze kluby filialne traktujemy jak równorzędnych partnerów, którym chcemy pomóc się rozwijać zarówno na płaszczyźnie sportowej jak i organizacyjnej – podsumowuje Krzętowski. 

 

Łącznie w Projekcie Klubów Filialnych uczestniczy obecnie 34 partnerów. Kluby, które 23 sierpnia 2022 roku dołączyły do PKF: Juventus Academy Warszawa, LOT Konopiska, UKS Orlik Blachownia, Sparta Brodnica, Football Academy Jędrzejów, MKS Wierna Małogoszcz, LKS Orawa Jabłonka, LKS Sparta Lubliniec, Warta Poraj, MULKS Pustynia.  

 

Wszystkie kluby zainteresowane przystąpieniem do projektu prosimy o KONTAKT z koordynatorem Dawidem Krzętowskim.