Projekt „Raków PRO” wystartował!

Akademia Raków wdraża kolejną innowacyjną inicjatywę, która ma na celu zwiększenie jakości szkolenia.

“Raków PRO”, to przedsięwzięcie, którego uruchomienie było dla Dyrektora Akademii Dariusza Grzegrzółki oraz Trenera Głównego Marcina Salamona zadaniem priorytetowym. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi móc zakomunikować, iż projekt ruszył wraz z początkiem września. 

 

Idea “Raków PRO” zakłada, że w każdym tygodniu wybrana grupa zawodników (około 40) podzielona na dwie grupy w zależności od wieku będzie pracowała pod okiem 15 trenerów. Istotą projektu jest indywidualizacja zawodników pod kątem ich pozycji na boisku. Sztab trenerski pragnie skupić się przede wszystkim na detalach i jakości wykonania. 

 

Co istotne, projekt “Raków PRO” nie jest zamknięty, a praca zawodników będzie poddawana miesięcznej ewaluacji. Gracze będą musieli zaprezentować odpowiednie cechy wolicjonalne i wytrwałość.  

 

Myślę, że istotnym argumentem przemawiającym za prestiżem tego projektu jest udział w nim trenera Mariusza Kondaka ze sztabu pierwszej drużyny Rakowa. Chcemy, aby chłopcy widzieli, że są bacznie obserwowani przez sztab trenera Papszuna – mówi Dyrektor Akademii Dariusz Grzegrzółka.