Przed Euro 2020: Czerwono-Niebiescy na Mistrzostwach Europy

Już dziś o godzinie 21:00 rozegrany zostanie mecz otwarcia Euro 2020, w którym Turcja zmierzy się z Włochami. Nasza reprezentacja na boisko wybiegnie w poniedziałek, a rywalem Biało-Czerwonych będzie Słowacja. Tuż przed startem Mistrzostw Europy sprawdzamy, jakie związki z turniejem mają przedstawiciele naszego klubu.

W meczach reprezentacji Polski będziemy trzymać kciuki za występy Kamila Piątkowskiego. Drużyna trenera Paulo Sousy w fazie grupowej ma do rozegrania trzy mecze:

- 14 czerwca o godz. 18:00 ze Słowacją w Sankt-Petersburgu

- 19 czerwca o godz. 21:00 z Hiszpanią w Sewilli

- 23 czerwca o godz. 18:00 ze Szwecją w Sankt-Petersburgu

 

Swojego przedstawiciela mamy także w sztabie medycznym reprezentacji Polski. Jest nim nasz fizjoterapeuta, Wojciech Herman, który w trakcie mistrzostw będzie dbał o zdrowie kadrowiczów.

 

Ważną funkcję w biało-czerwonym obozie pełni też Paweł Ryckiewicz, kucharz Rakowa, który dokłada dużą "cegiełkę" do profesjonalnego przygotowania wyżywienia dla zespołu, a główną rolę odegrał podczas obozu w Opalenicy, serwując zawodnikom posiłki najwyższej klasy.

 

Warto podkreślić, że na liście rezerwowej naszego grupowego rywala, reprezentacji Słowacji, znalazł się Dominik Holec, który w przypadku problemów kadrowych może dołączyć do ekipy trenera Pavla Hapala.


Foto: Łączy Nas Piłka