Przegląd prasy po meczu Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk

W środowy wieczór Raków Częstochowa uległ Lechii Gdańsk w półfinale TOTOLOTEK Pucharu Polski. Co pisano w mediach po tym spotkaniu? Zapraszamy na krótki przegląd prasy!

Przegląd Sportowy: RAKÓW CZĘSTOCHOWA – LECHIA GDAŃSK: WYNIK I RELACJA Z MECZU

W swojej relacji Przegląd Sportowy zaznacza, że pomimo porażki Raków rozgrywa kapitalny sezon i swoją postawą udowadnia, że zasługuje na miejsce w LOTTO Ekstraklasie.

 

SportoweFakty: Bez niespodzianki w Częstochowie. Lechia w finale

SportoweFakty podkreślają, że choć częstochowianie byli równorzędnym rywalem dla Lechii Gdańsk, to nie udało im się sprawić kolejnej niespodzianki i awansować do finału TOTOLOTEK Pucharu Polski.

 

Weszło: Czasami najważniejszy nie jest cel, a liczy się sama droga

Autor tekstu przywołuje mecz sprzed niemal równo trzech lat, gdy Raków przegrał 1:8 z GKS-em Tychy, ukazując jaką drogę przeszedł częstochowski klub od tego czasu. Weszło podkreśla też, że nawet brak finału TOTOLOTEK Pucharu Polski nie zmienia faktu, że klub dokonał czegoś wielkiego.

 

TVP Sport: Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk. Znamy drugiego finalistę!

W swojej meczowej relacji TVP Sport nazywa trenera Stokowca... "wędkarzem". Osobny akapit poświęca też starciom, do jakich dochodziło w Częstochowie - po jednym z nich z boiska zszedł Artur Sobiech.

 

Polsat Sport: Koniec pięknego snu Rakowa. Lechia w finale!

Polsat Sport pisze o emocjonującym i pełnym dramaturgii meczu Rakowa z Lechią. Zdaniem Polsatu Sport, pomimo porażki częstochowianie mogli schodzić z boiska z podniesionym czołem.

 

Sport.pl: Lechia w finale! Świetny mecz w Częstochowie

Sport.pl pisze o tym, że częstochowianie i gdańszczanie stworzyli w środowe popołudnie kapitalne widowisko dla kibiców.

 

Onet: Lechia Gdańsk w finale

W artykule pomeczowym Onet rozwodzi się nad tym, że spotkanie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej, gdyby częstochowski zespół popisał się lepszą skutecznością.

 

Gol24: Lechia rywalem Jagiellonii w finale Pucharu Polski! Raków nie dał rady liderowi Ekstraklasy

Gol24 ocenił środowe spotkanie na 6 punktów w dziesięciostopniowej skali atrakcyjności. Wspomina też o tym, że na boisku leciały iskry, a kibice oglądali bardzo zacięte spotkanie.