Przegrana Rakowa II w 10. kolejce

Raków II Częstochowa uległ na wyjeździe Polonii Poraj 0:2 w meczu 10. kolejki IV ligi. Gole dla gospodarzy zdobyli Mateusz Piątkowski i Sławomir Piwiński.

Rywalem młodych Czerwono - Niebieskich była Polonia Poraj, która przed tą serią gier miała na swoim koncie 7 punktów (1 zwycięstwo, 4 remisy, 4 porażki).

Nasz zespół w tym spotkaniu złożony był tylko z zawodników młodzieżowych. Pierwsza połowa starcia drugiej drużyny Rakowa zakończył się bezbramkowym remisem. Gospodarze wynik meczu zdołali przechylić na swoją korzyść w ciągu trzech minut drugiej części gry. Najpierw w 49. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Piątkowski. Dwie minuty później Polonia Poraj podwyższyła prowadzenie, a końcowy rezultat ustalił w 51. minucie Sławomir Piwiński. Nasza drużyna, choć atakowała bramkę Mateusza Kępki, nie zdołała strzelić kontaktowego gola.

Z dorobkiem 10 punktów podopieczni trenera Tomasza Kuźmy plasują się na 13. miejscu w tabeli. W następnej kolejce zagrają na własnym boisku z Szombierkami Bytom. To spotkanie zaplanowano na niedzielę, 20 października, na godzinę 11:30.

Polonia Poraj - Raków II Częstochowa 2:0 (0:0)

Raków: Trelowski - Budnicki, Chłód, Krzyżak, Kobyłkiewicz (72. Uchroński), Bajkiewicz (55. Głasek), Uziębło (55. Kaczmarek), Januszewski, Skibiński, Ślęzak, Bator