Przegrana Rakowa II w 2. kolejce

Raków II Częstochowa przegrał na wyjeździe 1:2 z RKS-em Grodziec Będzin w meczu 2. kolejki IV ligi. Bramkę dla Czerwono - Niebieskich zdobył Szymon Lewicki.

Dla Rakowa II Częstochowa był to drugi mecz tegorocznych rozgrywek IV ligi. W pierwszej kolejce zremisował 1:1 z Przemszą Siewierz.

W sobotnim starciu 2. kolejki Czerwono - Niebiescy zagrali młodzieżowcami, którzy zostali wzmocnieni przez Arkadiusza Kasperkiewicza i Szymona Lewickiego. Pierwsza połowa lepiej ułożyła się dla RKS-u Grodziec Będzin. Wynik spotkania w 20. minucie otworzył Rafał Otwiński. W 35. minucie drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Grzegorz Koch. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy walczyli o odrobienie strat. W 63. minucie nasza drużyna zmniejszyła straty. Wszystko za sprawą Szymona Lewickiego, którzy zamienił rzut karny na bramkę. Choć nasz zespół do końca szukał swoich szans, to spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

W 3. kolejce IV ligi Raków II zagra na swoim boisku z Slavią Rudą Śląską. To starcie zaplanowano na 24 sierpnia, na godzinę 11:00.

RKS Grodziec Będzin - Raków II Częstochowa 2:1 (2:0)

Raków II: Trelowski - Bajkiewicz (50. Krzyżak), Bator, Budnicki (82. Oziębło), Chłód, Januszewski, Kaczmarek (55. Głasek), Kasperkiewicz, Lewicki, Sieracki (55. Kobyłkiewicz), Ślęzak