Przegrana Rakowa II w 5. kolejce

Raków II Częstochowa przegrał na własnym boisku 1:5 z Wartą Zawiercie w meczu 5. kolejki IV ligi. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył Jakub Bator.

Rywalem podopiecznych Akademii Rakowa Częstochowa była Warta Zawiercie, która przed tą kolejką miała na swoim koncie 7 punktów (2 zwycięstwa, remis i porażka).

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się dla Rakowa II kapitalnie. Dzięki trafieniu Jakuba Batora, już w 3. minucie nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Goście z Zawiercia nie pozostawali bierni i w 15. minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy. Autorem wyrównującego trafienia był Jacek Jarnot. Do końca pierwszej połowy oba zespoły miały swoje szanse na gola, ale na przerwę schodziły z remisem. Początek drugiej części gry należał do gości. W 50. minucie Wartę na prowadzenie wyprowadził Damian Adamecki. Ostatnie trzy gole dla gości były autorstwa ponownie Jacka Jarnota, który koniec końców zdobył w tym meczu cztery gole. Na listę strzelców wpisywał się jeszcze w 60., 79. i 89. minucie meczu. Ostatecznie, to goście z Zawiercia wywieźli z Częstochowy trzy ligowe punkty.

W następnej kolejce IV-ligowych rozgrywek Czerwono - Niebiescy zmierzą się na własnym boisku z Unią Kosztowy. To spotkanie zaplanowano na sobotę, 14 września, na godzinę 16:00.

Raków II: Sztekler - Budnicki, Chłód, Krzyżak, Sieracki (64. Kobyłkiewicz), Głasek, Uziębło (60. Bajkiewicz), Chiliński (60. Skibiński), Januszewski, Ślęzak (75. Kaczmarek), Bator