Przegrana Rakowa II z Ruchem Radzionków

Raków II Częstochowa przegrał na wyjeździe 1:2 z Ruchem Radzionków w meczu 4. kolejki IV ligi. Gola dla Czerwono - Niebieskich zdobył Bartosz Chłód.

Rywalem naszej drużyny był Ruch Radzionków - spadkowicz z III ligi, który po trzech kolejkach miał na swoim koncie 3 punkty.

W pierwszej połowie sobotniego starcia padły dwie bramki. Za sprawą trafienia Mateusza Pietrygi gospodarze otworzyli wynik tego meczu w 27. minucie. Czerwono - Niebiescy do wyrównania doprowadzili kilka chwil przed przerwą. Do bramki strzeżonej przez Dawida Stambuła trafił Bartosz Chłód. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, zawodnicy Ruchu Radzionków strzelili drugą bramkę. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Łabojko. Częstochowianie do końcowego gwizdka walczyli o zdobycie jednego punkty, lecz ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.

Raków II Częstochowa kolejne spotkanie zagra już w środę, 4 września w III rundzie okręgowego Pucharu Polski. Jego rywalem będzie Gmina Kłomnice. To starcie zostało zaplanowane na godzinę 17:30.

Ruch Radzionków - Raków II Częstochowa 2:1 (1:1)

Raków II: Trelowski - Kobyłkiewicz, Krzyżak, Bajkiewicz (60. Chiliński), Budnicki, Chłód, Januszewski, Sieracki (69. Uchroński), Skibiński (46. Uziębło), Ślęzak, Bator (46. Głasek)