Przegrana Rakowa z FK Čukarički w drugim meczu kontrolnym

Raków Częstochowa przegrał 1:2 z FK Čukarički w drugim meczu kontrolnym w trakcie obozu przygotowawczego na Cyprze. Bramkę dla Czerwono-Niebieskich zdobył w pierwszej połowie Jarosław Jach. Serbowie odpowiedzieli trafieniami Viktora Lukicia i Nikoli Terzicia.

Od pierwszego gwizdka sędziego sobotnie spotkanie toczone było na wysokiej intensywności. Pierwsi zaatakowali piłkarze serbskiego klubu. W 2. minucie Slobodan Rubezić uderzył w stronę Michała Gliwy, który spokojnie chwycił futbolówkę. Częstochowianie szukali gry na skrzydłach, a ofensywne wejścia notowali Frna Tudor i Patryk Kun. W 9. minucie właśnie ten drugi wyprowadził Sebastiana Musiolika na sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Nemanja Belić wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Czerwono-Niebiescy na prowadzenie wyszli w 19. minucie. Przed polem karnym faulowany był Tudor. Do piłki podszedł Jarosław Jach i celnym uderzeniem zdobył swoją drugą bramkę na Cyprze. Po zdobytym przez częstochowian golu, gra nieco się uspokoiła i przeniosła do środkowej części boiska. Z biegiem czasu Serbowie też kreowali swoje sytuacje i w 36. minucie doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Viktor Lukić. Kilka minut później znów było groźnie pod naszą bramką. Kapitalną interwencją po uderzeniu Aleksandara Dordevicia popisał się Michał Gliwa, który dzięki refleksowi zdołał przenieść piłkę ponad poprzeczkę. Po pierwszej połowie utrzymywał się bramkowy remis.

Trener Marek Papszun w przerwie dokonał aż ośmiu zmian. Z wyjściowej je denastki na boisku pozostali jedynie Michał Gliwa, Jarosław Jach i Petr Schwarz. Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od ataku Serbów. W 47. minucie Luka Zorić uderzał z głowy, ale futbolówka poszybowała nad poprzezką. Piętnaście minut później po interwencji bramkarza rywali w polu karnym FK Čukarički upadł Piotr Malinowski. Sędzia nie zdecydował się odgwizdać rzutu karnego, a przyznał Czerwono-Niebieskim korner. Nasz zespół szukał drugiego trafienia. Blisko w 68. minucie był Kamil Kościelny, gdy uderzył piłkę zagrywaną przez Schwarza z rzutu rożnego. Na nasze nieszczęście, to uderzenie złapał golkiper rywali. Do końca spotkania gra toczyła się w spokojnym tempie. Obie drużyny szukały sposobności do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Tuż przed ostatnim gwizdkiem podopieczni trenera Aleksandara Veselinovicia zdobyli drugiego gola. Nikola Terzić celnym uderzeniem wykończył dośrodkowanie Ibrahima Ndiyae z prawej strony boiska. Po chwili sędzia zakończył spotkanie.

Już we wtorek (28.01) podopieczni trenera Marka Papszuna rozegrają trzeci mecz kontrolny. O jego szczegółach poinformujemy Was niebawem.

Raków Częstochowa - FK Čukarički 1:2 (1:1)

Gole: Jach (19') - Lukić (36'), Terzić (89')

Raków (1 połowa): Gliwa - Jach, Petrasek, Mikołajewski, Kun, Schwarz, Sapała, Tijanić, Tudor, Szczepański, Musiolik

Raków (2 połowa): Gliwa - Jach (76. Bator), Kasperkiewicz, Kościelny, Piątkowski, Schwarz (85. Budnicki), Babenko, Malinowski, Bartl, Nouvier, Brown Forbes