Przegrana w Gdańsku. Lechia - Raków 3:1

W meczu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy Czerwono-Niebiescy przegrali z Lechię Gdańsk 1:3. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Ben Lederman.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Rakowa. Na mocny strzał lewą nogą zdecydował się Ben Lederman i w 16. minucie dał prowadzenie naszemu zespołowi. Gospodarze odpowiedzieli na początku drugiej połowy, kiedy Ilkay Durmus wykończył dośrodkowanie Bartosza Kopacza. Ten sam zawodnik zdobył drugiego gola dla Lechii po mocnym strzale z dystansu w 76. minucie. Kilka minut później czerwoną kartką ukarany został Michał Nalepa za faul na Vladislavsie Gutkovskisie i gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Flavio Paixao, dając Lechii zwycięstwo.

Kolejny mecz Czerwono-Niebiescy rozegrają 10 grudnia w Częstochowie z Piastem Gliwice.

Lechia - Raków 3:1 (0:1)

Bramki: Durmus 53, 76, Paixao 87 - Lederman 16

Lechia: Kuciak - Pietrzak, Kopacz, Kubicki (83. Tobers), Zwoliński (83. Makowski), Conrado (71. Paixao), Maloca, Nalepa, Terrazzino (71. Ceesay), Biegański (71. Kałuziński), Durmus

Raków: Kovacević - Arsenić (46. Petrasek), Niewulis, Papanikolaou, Tudor, Kun, Poletanović (46. Gwilia), Sturgeon, Lederman, Lopez, Musiolik (57. Gutkovskis)