Przełamanie! Chojniczanka - RKS Raków 0:1 (0:0)

Po trzech porażkach z rzędu Raków Częstochowa w końcu zwycięski. W zaległym meczu 20. kolejki Nice 1 Ligi nasi zawodnicy wygrali z Chojniczanką Chojnice 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Jose Embalo.

Trener Marek Papszun do gry desygnował między innymi: Igora Sapałę, Jakuba Łabojkę i Krystiana Wójcika. Na ławce dla rezerwowych względem ostatniego meczu usiedli Rafał Figiel, Jose Embalo i Dariusz Formella. Pierwszy raz w historii rozgrywek Nice 1 Ligi w spotkaniu był dostępny system VAR.

Spotkanie lepiej rozpoczęli częstochowianie. Już w 3. minucie mogło być 1:0, kiedy Piotr Malinowski wpadł z lewej strony w pole karne, ale uderzył niecelnie. W odpowiedzi futbolówkę nad bramką 120 sekund później przeniósł Krzysztof Danielewicz. Kolejne próby RKS-u to niecelne strzały Jakuba Łabojki i Karola Mondka. W 19. minucie spotkania najpierw zablokowany został Malinowski, a następnie dwa razy interweniował Radosław Janukiewicz. Najpierw z dystansu uderzał Mateusz Zachara, a następnie dobijał Wójcik. W obu przypadkach górą był golkiper MKS-u. Chwilę później gorąco zrobiło się pod bramką Szumskiego, kiedy piłka po strzale Adama Ryczkowskiego otarła się o nogi jednego z naszych obrońców i wyszła na korner. W 23. minucie kolejna próba z dystansu Rakowa, a konkretnie Sapały. Na posterunku był Janukiewicz, a dobitka Wójcika była niecelna. W końcówce zaatakowali gospodarze. Najpierw szczęścia szukał Tomasz Podgórski, a następnie po rzucie rożnym sprzed linii bramkowej futbolówkę wybijał Mondek.

W drugiej części gry klarownych sytuacji było mniej niż w pierwszych trzech kwadransach. Warta odnotowania była próba Łukasza Góry z ostrego kąta, po której Janukiewicz wypchnął futbolówkę nad poprzeczkę. Gospodarze z kolei najlepszą okazję mieli w 79. minucie, kiedy po zamieszaniu w polu karnym Tomasz Boczek spudłował w idealnej okazji do zdobycia gola. W międzyczasie trener Marek Papszun dokonał kilku korekt. Na boisku pojawił się między innymi Jose Embalo. I to właśnie Portugalczyk rozstrzygnął wynik spotkania. 7 minut przed końcem "Józek" wykorzystał zgranie Malinowskiego i pokonał dobrze dysponowanego dziś Janukiewicza. Wynik do końca meczu nie zmienił się. Raków wygrał 1:0 i po 27. kolejkach ma na swoim koncie 39 punktów. W niedzielę czerwono-niebiescy zmierzą się ze Stomilem Olsztyn. Początek meczu o godzinie 13:15.

Chojniczanka Chojnice - RKS Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

1:0 - Jose Embalo 83'

Kartki:
78 - Piotr Malinowski
81' - Tomasz Boczek
85' - Hubert Tomalski