Przy jupiterach odrabiamy zaległości

Przed piłkarzami Rakowa pierwszy z zaległych meczów. W środę czerwono-niebiescy zmierzą się z Odrą Opole. Początek spotkania o godzinie 19.21. 

Historyczna chwila

Jak już wielokrotnie informowaliśmy spotkanie nie będzie zwykłym wydarzeniem. Pierwszy raz w historii Raków Częstochowa zagra domowy mecz przy sztucznym oświetleniu. Godzina rozpoczęcia konfrontacji też nie jest przypadkowa. 19:21 symbolizuje rok powstania klubu. Spotkanie w asyście jupiterów na pewno da dodatkowy smaczek w otoczce pojedynku. 

Walka o pierwsze punkty wiosną 

Rok 2018 nie rozpoczął się po myśli zespołu prowadzonego przez trenera Marka Papszuna. Najpierw częstochowianie przegrali 1:2 w Katowicach z GKS-em, a w Wielką Sobotę komplet punktów zgarnęły Wigry Suwałki. Zwłaszcza ta druga porażka boli, bowiem nasz zespół stracił punkty w doliczonym czasie gry po kontrataku. W dwóch wiosennych meczach RKS na pewno nie był drużyną słabszą od rywali, niestety ostatecznie czerwono-niebiescy nie zdobyli nawet jednego oczka. - Bardzo cieszymy się, że kolejny mecz już w środę. Nie ma czasu na rozpamiętywanie spotkania. Jak najszybciej chcemy wrócić na właściwą ścieżkę - zapowiada Łukasz Góra

Jesienią górą rywale

W pierwszym meczu obu drużyn w tym sezonie w Opolu górą była Odra. Częstochowianie przeważali przez większość czasu, zdobyli nawet bramkę, która niestety nie została uznana ponieważ zdaniem arbitra Krystian Wójcik był na pozycji spalonej. Ostatecznie po błędzie naszej defensywy w 64. minucie Marcin Wodecki pokonał naszego bramkarza i trzy punkty zostały na opolszczyznie. 

Starcie beniaminków

Zarówno Raków, jak i Odra to beniaminkowie Nice 1 Ligi. W poprzednim sezonie na trzecim szczeblu rozgrywkowym oba zespoły do ostatniej kolejki walczyły o pierwsze miejsce w tabeli. W przedostatniej kolejce pod Jasną Górę przyjechała Odra. Gospodarze, aby myśleć o wyprzedzeniu opolan musieli zgarnąć pełną pulę. I tak się stało. Raków po bramkach Petera Mazana, Adama Mesjasza i Łukasza Siedlika wygrał 3:0 i ostatecznie okazał się najlepszą drużyną 2. ligi. 

Doping pomaga

Tradycyjnie apelujemy do kibiców o wcześniejsze przyjście na mecz w celu uniknięcia kolejek przez kasami. Podczas spotkania z Wigrami ostatni kibice wchodzili na stadion w okolicach 30. minuty meczu. Dlatego, aby uniknąć takiej sytuacji prosimy o zakup biletów przez internet na stronie http://bilety.rksrakow.pl. Z kolei kasy MSP "Raków" są czynne od godziny 9. Nasi zawodnicy liczą na głośny doping płynący z trybun od pierwszej minuty spotkania. Zapełniamy stadion i wspieramy Raków! Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o 19:21. 

RKS Raków Częstochowa - Odra Opole 
środa, 4 kwietnia godzina 19.21
Miejski Stadion Piłkarski "Raków"
ul. Limanowskiego 83