Przyjadą najlepsi. Przed nami 3. edycja Tadex Cup

Już w środę odbędzie się silnie obsadzony międzynarodowy turniej Tadex Cup, który połączony jest z memoriałem Jana Basińskiego - legendy Rakowa Częstochowa.

Do rywalizacji staną najlepsze w kraju drużyny U-11. Na Limanowskiego oprócz gospodarzy ujrzymy topowe zespoły z kraju: Lecha Poznań, Jagiellonię Białystok, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Barca Academy, Wisłę Kraków. Stawkę uzupełni czeski Hradec Kralove, którego wychowankiem jest piłkarz Rakowa Tomas Petrasek. 

 

Zawody będą toczyły się przez dwa dni. Najpierw drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, po 4 zespoły. W każdej grupie toczyć się będzie rywalizacja "każdy z każdym". Następnie zwycięzcy grup spotkają się w finale, ekipy z drugich lokat zagrają o 3 miejsce, z trzecich miejsc o piąte i z czwartych o siódme. 

 

Ekipę Czerwono-Niebieskich prowadzić będzie trener Paweł Nocuń. Częstochowianie na pewno będą jednym z faworytów turnieju. Nasz zespół U-11 kilka miesięcy temu w prestiżowym turnieju Sokolik Cup zajął bardzo dobre 3. miejsce. Gospodarze w grupie B zagrają z zespołami: Pogoń Szczecin, Wisłą Kraków i Hradec Kralove. 

 

Szczegółowy harmonogram zawodów oraz podział na grupy znajduje się na oficjalnej stronie turnieju, a link do niej znajduje się TUTAJ. Za pośrednictwem tej strony będzie też można obserwować zmagania "na żywo".

 

Przypomnijmy, że 3. edycja Tadex Cup jest połączony z X Memoriałem Jana Basińskiego. Przedstawiamy krótką sylwetkę legendy Rakowa Częstochowa:

 

JAN BASIŃSKI (ur. 12 grudnia 1933 - zm. 9 stycznia 2008).
Od dzieciństwa związany z Rakowem. Najpierw występował w drużynie juniorów, następnie, w latach 50. był już ważnym graczem i kapitanem trzecioligowego Rakowa. W 1962 świętował z drużyną historyczny awans na zaplecze ekstraklasy.
Z powodu ciężkiej kontuzji zakończył karierę w 1965 (po 16. lat gry w barwach jednego klubu). Już w 1966 ukończył studia trenerskie pierwszego oraz drugiego stopnia i dołączył do sztabu trenerskiego drugoligowego Rakowa. Prowadził czerwono-niebieskich na tym poziomie rozgrywek w roku 1980, następnie w latach 1981-84 oraz 1990-91 (w 1990 wywalczył z zespołem awans do II ligi). W latach 1991 – 1999 trenował trampkarzy. Poprowadził jeszcze Raków w dwóch meczach ekstraklasy w 1997.

 

Głównym sponsorem turnieju jest firma Tadex S.C. 

Firma Tadex zajmuje się produkcją elementów metalowych metodą obróbki skrawaniem w technologii CNC. Nowoczesny park maszynowy, wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowani pracownicy są gwarancją wysokiej jakości produktów. Ważnym aspektem jest indywidualne podejście do klienta i dobieranie rozwiązań i technologii produkcji w ten sposób, aby móc wytworzyć nawet najbardziej skomplikowany detal.