Puchar Polski podczas Dnia Sportu "Piękny Umysł"

Niepubliczna Szkoła "Piękny Umysł" po raz drugi zorganizowała Dzień Sportu dla najmłodszych. Oprócz turnieju piłki nożnej, gier i zabaw uczestnicy festynu mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Pucharem Polski.

Organizatorem festynu z okazji Dnia Sportu było Niepubliczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa „Piękny Umysł”. To placówki przeznaczone dla dzieci z autyzmem, z zespołem Aspergera, niepełnosprawnością ruchową, niepełnosprawnością intelektualną oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. 

 

Na dużym, trawiastym boisku przy Lourdyjskiej nie brakowało atrakcji. Podopieczni kilku szkół rywalizowali w turnieju piłki nożnej. Oprócz tego organizatorzy przygotowali tory przeszkód, koszykarskie slalomy, taneczne ćwiczenia zumby, a nawet koncert częstochowskiego rapera Miksera. Ten w swoich rymach nawiązywał do umiejętności Iviego Lopeza i szybkości Patryka Kuna. Rapował też o Pucharze Polski, który tego dnia stał kilka kroków od niego.

 

Właśnie to trofeum było wyeksponowane na jednym ze stanowisk podczas Dnia Sportu. Najmłodsi chętnie pozowali do zdjęć, a Puchar Polski robił na nich duże wrażenie. Turniej piłkarski zorganizowany z okazji II Dnia Sportu dostarczył wielu sportowych emocji. Jego uczestnicy zapewnili, że zdjęcie z Pucharem Polski dodało im motywacji do treningów i jak tylko dorosną, to powtórzą sukces drużyny Marka Papszuna. Oczywiście w czerwono-niebieskich barwach!