Pucharowe starcie w Sulejówku

Czerwono-niebiescy rozpoczynają zmagania w Pucharze Polski. W 1/32 Raków zmierzy się na wyjeździe z Victorią Sulejówek. Początek spotkania w środę (3 października) o godzinie 19. 

Nasz rywal to zespół, który występuje w 3. lidze grupie 1. Victoria obecnie plasuje się na 11. miejscu i ma w swoim dorobku 12 punków. W ostatniej kolejce zółto-niebiesko-biali pokonali na wyjeździe Legionovię Legionowo 2:0. - Ekipa z Sulejówka jest solidnym przeciwnikiem. W swoim składzie ma między innymi bardzo dobrego napastnika Wojciecha Wociala, który dla Victorii zdobył już około 150 bramek (Wocial zaliczył trafienie również w meczu z Legionovią - przyp. red.) - mówi Maciej Kędziorek. Dla drugiego trenera Rakowa środowy pojedynek będzie szczególny, bowiem w przeszłości prowadził Victorię. - Na pewno fajnie będzie zobaczyć na trybunach znajome twarze, jednak po pierwszym gwizdku sędziego sentymenty odejdą w zapomnienie - zapowiada Kędziorek. 

Raków do meczu przystąpi w roli zdecydowanego faworyta. Częstochowianie mają za sobą serię dziewięciu meczów bez porażki i są liderem Fortuna 1 Ligi. Niewykluczone, że trener Marek Papszun dokona kilku korekt w składzie i szanse dostaną zawodnicy, którzy ostatnio grali mniej. - Mamy bardzo szeroką kadrę, a zmiennicy dodają dużo jakości drużynie. Jaka jedenastka rozpocznie środowe spotkanie? Niech to będzie tajemnicą - komentuje spekulacje II trener RKS-u. 

Zwycięzca dzisiejszego starcia w 1/16 Pucharu Polski trafi na siedmiokrotnego Mistrza Polski - Lecha Poznań i będzie gospodarzem w tym pojedynku. Kolejorz w 1/32 pokonał po dogrywce ŁKS Łódź 1:0. 

Relację radiową z meczu Victoria Sulejówek - Raków Częstochowa przeprowadzi internetowa rozgłośnia - Radio Fon. 

Victoria Sulejówek - Raków Częstochowa
środa, 3 października godzina 19
Stadion MOS w Sulejówku.