Pułkownik Bronisław Maciaszczyk gościem "Czerwono-Niebieskich" [WIDEO]

Przy okazji sobotniego meczu Raków Częstochowa - Wigry Suwałki, mieliśmy przyjemność gościć pułkownika Bronisława Maciaszczyka wraz z Małżonką - Marią. 

Pan Pułkownik jest najwyższym przedstawicielem środowisk kombatanckich, Powstańcem Warszawskim i bohaterem wojennym. Order Virtuti Militari posiadają tylko ci najmężniejsi i najodważniejsi. To najwyższe polskie odznaczenie wojskowe. 

W uznaniu zasług w kultywowaniu pamięci o bohaterach i weteranach walk o niepodległość Polski oraz wydarzeniach wojennych XX w., za pracę na rzecz rozwoju młodzieży i starania, aby pamięć historyczna była poszanowana, za postawę obywatelską spełniającą testament pokoleń Polaków poległych za wolność Ojczyzny, Płk Bronisław Maciaszczyk "Józef", Powstaniec Warszawski i prezes Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virturi Militari, w imieniu Dam i Kawalerów najwyższego polskiego odznaczenia wojennego, uhonorował RKS Raków Częstochowa, Odznaką Honorową "Virtuti Militari" nr 110. 

To dla nas duma i zaszczyt, dlatego jeszcze raz serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie!  

Przy okazji wizyty Pułkownika Maciaszczyka w Częstochowie, odwiedziliśmy także Szkołę Podstawową nr 7, gdzie uczniowie klasy VIII odbyli żywą lekcję historii z naszym gościem. 

ZOBACZ ROZMOWĘ Z PUŁKOWNIKIEM

generał