PZU sponsorem Akademii Raków!

Akademia Raków dołącza do Dobrej Drużyny PZU! Największy polski ubezpieczyciel wesprze rozwój młodych talentów, otrzymując tytuł sponsora Akademii. - To ważna chwila dla całej naszej organizacji – mówi dyrektor Akademii, Marek Śledź.

PZU od lat wspomaga polski sport, angażując się szczególnie w szkolenie dzieci i młodzieży oraz promocję zdrowego stylu życia. Od dziś na wsparcie może liczyć także Akademia Raków będąca jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków szkoleniowych w Polsce.

 

- Powołując Dobrą Drużynę PZU podjęliśmy się misji zaktywizowania dzieci i nastolatków, które przez ostatni rok mnóstwo czasu spędziły w domach ucząc się zdalnie. Duża ilość ruchu jest im potrzebna do prawidłowego rozwoju i wzmacniania odporności, szczególnie teraz. Jesteśmy dumni, że Dobra Drużyna PZU skupia już blisko 24 tys. osób i stale dołączają do niej nowe kluby i drużyny sportowe. Cieszymy się, mogąc powitać wśród uczestników programu Akademię Raków Częstochowa, która dba o rozwój piłkarskich umiejętności swoich wychowanków – mówi Marcin Przyłębski, dyrektor ds. sponsoringu w PZU.

 

W Akademii Raków trenuje ponad 300 młodych adeptów futbolu. Drużyny odnoszą liczne sukcesy w rozgrywkach wojewódzkich i krajowych, a zespoły do lat 15, 17 i 18 występują w Centralnej Lidze Juniorów. Stale rozwija się także baza treningowa.

 

- Cieszymy się z podpisania umowy z tak renomowanym partnerem. Dzięki nawiązanej współpracy będziemy mogli jeszcze skuteczniej realizować główny cel naszej Akademii, jakim jest stworzenie warunków do rozwoju utalentowanych wychowanków, którzy w przyszłości będą występować w pierwszym zespole Rakowa Częstochowa – mówi prezes klubu, Wojciech Cygan.

 

- Nawiązanie współpracy z największym polskim ubezpieczycielem pokazuje, że Akademia Raków stała się atrakcyjnym partnerem dla firm patrzących przychylnie na wspieranie ambitnych projektów sportowych. Wierzę, że współpraca będzie układać się wzorowo i przyczyni się znacząco do osiągania kolejnych sukcesów – podkreśla dyrektor Akademii, Marek Śledź.

 

Ogólnopolski program Dobra Drużyna PZU ma zachęcać dzieci i młodzież do uprawiania sportu oraz pomóc w likwidacji następstw deficytu aktywności ruchowej spowodowanego przez pandemię. Programem obejmowane są kluby sportowe i projekty, które zapewniają szansę dostępu do treningów dzieciom również z niepełnosprawnościami  i z małych miejscowości. Kapitanką Dobrej Drużyny PZU jest polska tenisistka Iga Świątek. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.dobradruzynapzu.pl