Radomiak Radom - RKS Raków 1:0 (0:0)

Raków przegrał na inaugurację rundy wiosennej z Radomiakiem 0:1. Gola dla gospodarzy w 90 minucie zdobył rezerwowy Krystian Puton. Częstochowianie pozostaną na 3. miejscu w tabeli.

Czerwono-niebiescy wystąpili w sobotę bez kontuzjowanego Piotra Malinowskiego. Nasz skrzydłowy doznał urazu w pojedynku z ŁKS-em i nie zdołał dojść do zdrowia. Jego miejsce na lewej pomocy zajął Łukasz Góra.

Pierwsze 3 kwadranse bezapelacyjnie należały do naszych rywali. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego stworzyli sobie kilka naprawdę dogodnych sytuacji. W 11 minucie Bartosz Sulkowski uderzył z rzutu wolnego, ale kapitalną interwencją popisał się Maciej Mielcarz.

Kolejne szanse radomian były autorstwa Krzysztofa Ropskiego. Na szczęście na posterunku był Mielcarz. Na pochwały zasłużył też Błażej Cyfert, który aż trzykrotnie znakomicie zatrzymał groźne akcje rywali.

Raków do przerwy nie stworzył sobie żadnej bramkowej sytuacji.

Po zmianie stron to gospodarze nadal przeważali, jednak wciąż nie mogli pokonać naszego golkipera. W tym czasie Raków stworzył sobie dwie bardzo dobre sytuacje. Pierwsza po stałym fragmencie, kiedy Rafał Figiel dośrodkował piłkę w pole karne. W zamieszaniu futbolówka zmierzała w światło bramki, jednak po drodze odbiła się jeszcze od Damiana Warchoła.

Drugą okazję miał Kamil Sabiłło. Nowy piłkarz RKS-u stanął sam na sam z Adrianem Szadym, ale górą był radomianin.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem zakotłowało się pod częstochowską bramką, a najprzytomniej zachował się wprowadzony po przerwie Krystian Puton, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do naszej bramki. Kilka minut później sędzia zakończył spotkanie.

Kolejnym rywalem Rakowa będzie Siarka Tarnobrzeg. Spotkanie odbędzie się 12 marca o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

90' - Krystian Puton