Rafał Figiel na dłużej w Rakowie

Kontrakt z kapitanem naszej drużyny został przedłużony do końca czerwca 2021 roku. 

Popularny "Figo" na Limanowskiego trafił przed rozpoczęciem sezonu 2015/16 i bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Przez dwa i pół roku Rafał rozegrał łącznie 83 mecze (ligowe i pucharowe), w których zdobył 16 goli. 

W obecnych rozgrywkach Nice 1 Ligi Figiel na murawie pojawił się 17 razy. Wszystkie spotkania rozpoczynał w wyjściowej jedenastce z opaską kapitana na ramieniu. Raz pokonał bramkarza rywali oraz zanotował 9 asyst - najwięcej na tym etapie w Nice 1 Lidze. 

Z faktu przedłużenia kontraktu zadowolony jest sam zawodnik. - W Częstochowie jestem już ponad dwa i pół roku. Zdążyłem się już przez ten czas zżyć z miastem, a przede wszystkim z klubem. Przedłużyłem kontrakt z Rakowem i dla mnie jest to informacja zwrotna, która mówi, że klub wiąże ze mną przyszłość. Jako zawodnik i człowiek  chcę się ciągle rozwijać, a Raków w tym momencie mi to umożliwił, z czego bardzo się cieszę. Drużyna ma za sobą dobry czas, ale dlaczego może nie być jeszcze lepiej? Mam nadzieję, że poprzez wysiłek, który teraz wkładamy w przygotowania do rundy, osiągniemy ten cel. Jest on w naszym zasięgu, wszyscy wiemy o czym mowa. Walczymy dalej!