Raków będzie promował Częstochowę!

Z radością informujemy, że Raków zwyciężył w przetargu na zamówienie publiczne z zakresu "Promocja miasta poprzez sport - promocja poprzez piłkę nożną", ogłoszonym w 2022 r. przez Miasto Częstochowa.

Umowa między klubem a miastem została podpisana w czwartek, 14 lipca podczas konferencji prasowej zorganizowanej na stadionie MSP "Raków" przy ul. Limanowskiego 83.

 

W ramach wygranego przetargu, nasz klub będzie promował Częstochowę między innymi poprzez umieszczenie jej logotypu na rękawku koszulki i spodenek meczowych I drużyny oraz pozostałym sprzęcie klubowym zawodników i sztabu szkoleniowego. Logo miasta pojawi się również na terenie obiektu klubowego, a także w jego materiałach promocyjnych.

 

 

Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiciele władz miasta pogratulowali klubowi za zdobycie Superpucharu Polski.

 

- Bardzo się cieszymy z tego, że nasz klub tak dobrze występuje w różnych rozgrywkach. Jest to właściwie powtórzenie sukcesu z zeszłego roku, czyli oprócz dobrego wyniku w rozgrywkach ligowych jest też Superpuchar, taka wisienka na torcie, która również przypadła Rakowowi - powiedział prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk.

 

- Zastanawiałem się, co jest źródłem sukcesu Rakowa. Na pewno skład drużyny, która tego wszystkiego dokonała, ale chciałbym także pogratulować całemu sztabowi treneskiemu i zarządczemu, bo bez tego na pewno ten sukces byłby trudny do osiągnięcia - dodał Zbigniew Niesmaczny, przewodniczący Rady Miasta Częstochowy.

 

- Jako klub czynimy regularne postępy. Od kilku lat pniemy się w górę jako organizacja. Jeszcze mamy długą drogę przed sobą, by stać się wielkim Rakowem, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że mamy coraz większe wsparcie ze strony miasta. Na pewno liczymy na więcej. Postaramy się naszymi wynikami przynosić coraz więcej dumy naszemu miastu i mieszkańcom - podkreślił Adam Krawczak, prezes zarządu Rakowa.

 

Klub w ramach zawartej umowy do końca roku 2022 otrzyma kwotę prawie 1,7 miliona złotych.

 

Informacje o najważniejszych wydarzeniach w Częstochowie znajdziecie na oficjalnej stronie miasta: www.czestochowa.pl.