Raków - Chojniczanka 1:0 (1:0)

Piąty wygrany mecz z rzędu, a siedemnasty kolejny bez porażki Rakowa! Czerwono-niebiescy pokonali 1:0 Chojniczankę, a gola na wagę trzech punktów zdobył Szymon Lewicki.  

Dwóch zmian dokonał trener Marek Papszun względem ostatniego pojedynku. Od początku zagrał Mateusz Zachara, dla którego był to powrót do wyjściowego składu po blisko siedmiu miesiącach. Ostatni raz "Zaki" zagrał od pierwszej minuty właśnie z Chojniczanką i doznał wówczas bardzo groźnej kontuzji, która wyeliminowała go z gry na długi czas. Drugim piłkarzem wracającym do składu był pauzujący z powodu żółtych kartek Petr Schwarz. 

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w 4. minucie częstochowianie stworzyli groźną sytuację, w której lepszy od Patryka Kuna okazał się Radosław Janukiewicz. Kilka chwil później było już 1:0 dla Rakowa. Kun z lewej strony dośrodkował do Szymona Lewickiego, który strzałem głową zdobył, jak się później okazało, jedynego gola w piątkowy wieczór. W 9. minucie niebezpieczeństwo zażegnał Janukiewicz. Golkiper Chojniczanki ubiegł Piotra Malinowskiego. W kolejnej akcji Zachara odebrał piłkę rywalowi, podał do Domańskiego, ale ten przestrzelił. W 35. minucie powinno być 2:0 dla ekipy spod Jasnej Góry. Znowu w głównej roli wystąpił duet Kun - Lewicki. Pierwszy dośrodkował, a drugi z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad bramką. 

Po zmianie stron goście zaatakowali. W 57. i 58. minucie spotkania Michał Gliwa dwukrotnie skutecznie interweniował po strzałach rywali. W 62. minucie Domański dośrodkował do Zachary, a Janukiewicz z najwyższy trudem wyekspediował piłkę na rzut rożny. Nieco ponad kwadrans przed końcem Chojniczanka miała idealną sytuację do wyrównania. Po błędzie Marcina Listkowskiego przed szansą stanął wprowadzony po przerwie Emil Drozdowicz, jednak w sytuacji sam na sam spudłował. Końcówka była bardzo nerwowa. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Arkadiusz Kasperkiewicz i Raków musiał kończyć w dziesiątkę. Częstochowianie mimo osłabienia zdołali obronić korzystny rezultat. 

Po 20 kolejkach Raków ma na swoim koncie 45 punktów. W kolejnym spotkaniu czerwono-niebiescy zmierzą się z Odrą Opole. Ten pojedynek odbędzie się 2 grudnia o godzinie 12.45. 

Raków Częstochowa - Chojniczanka Chojnice 1:0 (1:0)

Bramki:
1:0 - Szymon Lewicki 7'

Kartki:
43' - Tomasz Boczek
44' - Mateusz Zachara
49' - Oskar Paprzycki
56' - Arkadiusz Kasperkiewicz
84' - Arkadiusz Kasperkiewicz (czerwona, za drugą żółtą)
90' - Sebastian Musiolik
94' - Michał Gliwa

Składy:
Raków: Gliwa - Petrasek, Niewulis, Domański (83. Kościelny), Malinowski, Schwarz, Listkowski, Zachara (74. Radwański), Kun, Kasperkiewicz, Lewicki (88. Musiolik). 

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz - Zawistowski (78. Wołąkiewicz), Pietruszka, Surdykowski (81. Piotrowski), Przybecki, Mikołajczak (66. Drozdowicz), Paprzycki, Podgórski, Grzelczak, Michalski, Boczek. 

Widzów: 1921